Tārgales pamatskolā par 173 000 eiro pārbūvēta aktu zāle

1817
Autors: Ventspilnieks.lv
Autors: Ventspilnieks.lv

Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēmis ekspluatācijā Tārgales pamatskolas aktu zāli pēc tās pārbūves. Ventspils novada pašvaldība objekta pārbūvi finansēja, piešķirot 173 143,73 eiro, šim nolūkam izmantots Valsts kases aizdevums.

Remontu, kas sākās 5.augustā, pabeidza 5.decembrī. Pirmais pasākums atjaunotajā Tārgales pamatskolas aktu zālē notiks 20.janvārī, kad apsveikuma koncertā uzstāsies mācību iestādes audzēkņi un Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts.

Tārgales pamatskolas aktu zālē atjaunota sienu, griestu un grīdas apdare, nojaukta skatuve un uzbūvēta jauna, kino rādīšanas telpu vietā ierīkots balkons, nomainītas durvis. Veikti arī elektromontāžas, apkures un ventilācijas sistēmas montāžas darbi, ierīkoti vājstrāvas tīkli. Zālē uzstādītas romiešu žalūzijas, iegādāts projektors un projektora ekrāns ar tālvadības pulti, skatuvei ir auduma aizkari ar elektrisku atvēršanas un aizvēršanas mehānismu, zālē novietoti 200 jauni skatītāju krēsli, nopirkti arī ugunsdzēšamie aparāti.

Pamatskolas direktore Ilze Judzika atgādina, ka Tārgalē nav kultūras nama, tādēļ mācību iestāde pilda ne tikai skolas un pirmsskolas izglītības iestādes, bet arī kultūras nama funkcijas: “Šeit notiek Mūzikas skolas, Bērnu un jauniešu sporta skolas nodarbības un Bērnu un jauniešu centra dalībnieku tikšanās. Tādēļ jo vairāk esam gandarīti, ka pašvaldība atrada līdzekļus skolas aktu zāles pārbūvei, jo tā nebija remontēta kopš ēkas uzcelšanas, tātad 30 gadus. Mums bija nepieciešama plašāka skatuve. Skolā darbojas tautas deju kolektīvs “Dore”, mūsdienu deju grupas, teātra pulciņš, bet līdz šim skolēni uzstājās zālē, jo skatuve tam bija pārāk maza un šaura. Tagad esam ieguvuši plašu skatuvi. Skaņas kvalitāti uzlabo apdarē izmantotie akustiskie paneļi. Lai saglabātu skatītāju vietu skaitu, izbūvēts balkons. Zāle kļuvusi moderna, gaiša un mājīga.”