Šī jubileja teātra namam apritēja š.g. 15.maijā. Teātra izrādes, visdažādākā žanra muzikālie priekšnesumi, vizuālās mākslas izstādes – to visu mums ir bijusi iespēja redzēt un dzirdēt “Jūras vārtos”.

2009.gada 15.maijā pēc vērienīgas rekonstrukcijas durvis ventspilniekiem vēra jauna, mūsdienīga kultūras pasākumu norises vieta – teātra nams “Jūras vārti”, kas šobrīd  kļuvis par kultūras un mākslas cienītāju iemīļotu satikšanās vietu. 

 Katru gadu 15.maijā ventspilniekiem tiek pasniegta dāvana –  īpašs koncerts vai izrāde. Šogad pandēmijas dēļ teātra nama jubileja aizritēja bez svinībām.

Teātra namā “Jūras vārti” turpinās dažādi saimniecības un uzlabošanas darbi, jo izsludinātās ārkārtas situācijas laikā publiskie pasākumi uz nenoteiktu laiku ir atcelti. Notiek tehnikas, aprīkojuma apkope un kosmētiskie remonti. Maija beigās ir paredzēts skatītājiem atvērt jaunas izstādes.

Pirms 11 gadiem tika veikta 1976. gadā celtā zvejnieku kolhoza “Sarkanā bāka” kultūras nama pārbūve un “Jūras vārti” pārtapa par modernu kultūras iestādi ar 693 skatītāju vietām, moderni aprīkotu skatuvi, transformējamu orķestra bedri,  mēģinājumu telpām un aizskatuves daļu 12 metru dziļumā u.c..

21.05.2020. / Autors:Ventspilnieks.lv / Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs