Kurzemes apgabaltiesa pirmdien noraidīja Sabiedrības par atklātību Delna civilprasību pret smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu par nepatiesu un godu aizskarošu ziņu izplatīšanu par organizāciju. Līdzīgu spriedumu iepriekš pieņēma arī Ventspils tiesa. 

Pilns motivētais apgabaltiesas spriedums tiks sagatavots 19.martā. Pēc tam to 30 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Lieta tiks skatīta apgabaltiesā, jo Delna pārsūdzēja Ventspils tiesas (tagadējās Kurzemes rajona tiesas) pagājušā gada 7.decembra spriedumu, ar kuru civilprasība tika noraidīta. Biedrības pārstāvji iepriekš pauda viedokli, ka tiesas spriedums ir “nelikumīgs, nepamatots un ir atceļams”, tāpēc Delna nolēmusi to pārsūdzēt pilnā apmērā.

Organizācija vērsās tiesā saistībā ar Lemberga izplatītu nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu izplatīšanu, lūdzot tiesu piemērot Lembergam likt atsaukt aizvainojošās ziņas un cieņu aizskarošos viedokļus, kā arī publiski atvainoties par to, portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja Delna direktora pienākumu izpildītāja Liene Gātere.

Delnu sadusmojis un aizvainojis Lemberga pārspīlētie viedokļi un apgalvojumi, kas izskanēja 2016.gada 2.novembra preses konferencē un kura video dots nosaukums Valstī līdz idiotismam ir novesta personāla atlases politika. Ventspils pilsētas domes Youtubekanālā joprojām pieejamajā video redzams un dzirdams, ka Lembergs vairākkārt piemin Delnu, piemēram, sakot, ka Delna pārstāv trīs biedrus un [Delna] ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija.

Savukārt 2016.gada 30.novembra preses konferencē, kuras video ieraksts arī pieejams Ventspils pilsētas domes Youtube kanālā, Lembergs pauž apgalvojumu, ka [Delnas] padome atrodas politisku amatpersonu rokās.

“Delnas ieskatā Aivara Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju. Delna jau 2016.gada 14.decembrī nosūtīja Ventspils pilsētas domei un Aivaram Lembergam pretenziju ar lūgumu šīs ziņas atsaukt un atvainoties Delnai.Lūgums netika respektēts, tāpēc, lai panāktu taisnīgumu un melīgu paziņojumu atsaukšanu, kā arī saņemtu atvainošanos par tiem, Delna vērsās tiesā,” komentēja Delnasdirektora pienākumu izpildītāja Liene Gātere.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA