Tiesa pieņem Rēvaldes prasības pieteikumu pret Vītoliņu un Ventspils domi

1226
Autors: Evija Trifanova/LETA
Autors: Evija Trifanova/LETA

Ventspils tiesa pieņēmusi skatīšanai Ventspils augstskolas bijušās rektores Gitas Rēvaldes prasības pieteikumu pret Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku infrastruktūras jautājumos Jāni Vītoliņu, apliecināja Ventspils tiesas pārstāve Dace Grauzdiņa.

Tiesā iesniegtajā prasībā Rēvalde apstrīd Vītoliņa publiski mediju telpā pausto apgalvojumu, ka augstskola nelikumīgi iztērējusi Ventspils domes piešķirtos līdzekļus vismaz 10 000 eiro apmērā. No amata atstādinātā Rēvalde vēlas no Vītoliņa un pašvaldības piedzīt 100 000 eiro kompensāciju un panākt izplatīto ziņu mediju telpā atsaukšanu.

Kā skaidroja Grauzdiņa, ir ierosināta civillieta. Tagad atbildētājiem nedēļas laikā jāsniedz rakstists paskaidrojums. Tad arī kļūs zināms, kad civillietu sāks skatīt.

Kā zināms, iepriekš tiesa Rēvaldes pieteikumu atstāja bez virzības, jo tiesas lēmumā bija noteikts, ka Rēvaldei jāmaksā valsts nodeva un ar lietas izskatīšanu saistīti izdevumi kopumā vairāk nekā 2350 eiro apmērā. Rēvalde iesniedza blakussūdzību, lūdzot šo lēmumu atcelt.

Rēvaldes sūdzību izskatīja Kurzemes apgabaltiesa un atzina, ka Ventspils tiesas lēmums par tik lielas valsts nodevas piemērošanu nav pamatots. Kurzemes apgabaltiesa nolēma, ka Rēvaldei līdz 21.septembrim bija jāsamaksā valsts nodeva minimālā apjomā jeb 71,14 eiro, ko viņa arī samaksāja. Līdz ar to viņas prasības pieteikums Ventspils tiesā ir pieņemts.

Tikmēr Administratīvajai rajona tiesai vēl būs atkārtoti jāvērtē Rēvaldes pieteikums par augstskolas Satversmes sapulces lēmuma viņu atstādināt no rektora amata atzīšanu par spēkā neesošu. Augstākā tiesa iepriekš atcēla Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru atteikts pieņemt Rēvaldes pieteikumu atzīt par spēkā neesošu augstskolas Satversmes sapulces lēmumu viņu atstādināt no rektora amata. Augstākās tiesas ieskatā Satversmes sapulcei, kas rektoru ir ievēlējusi un līdz ar to ir devusi viņam savu uzticību, šis uzticības zaudējums ir jāpamato.

Kā zināms, Ventspils augstskola nule kā izsludinājusi atklātu konkursu uz rektora amatu. Pašlaik rektora pienākumus pilda prorektors Kārlis Krēsliņš.