Tiesa Ventspilī daudzbērnu tēvam par 3 mlj. cigarešu kontrabandu valstij liek atmaksāt 300 000 eiro

0
421

Kurzemes rajona tiesa Ventspilī piespriedusi divu gadu ilgu nosacītu cietumsodu kādam daudzbērnu tēvam, kurš tika pieķerts pārvadājot kontrabandas cigaretes. Cietumā viņam nebūs jāiet, taču valstij gan būs jāatmaksā vairāk nekā 300 000 eiro, teikts tiesas spriedumā, par ko ziņo aģentūra LETA.

No vīrieša piedzīta 331 968 eiro liela kaitējuma kompensācija par labu valstij. Spriedumā cita starpā norādīts, ka vīrietim ir seši bērni, no kuriem viens ir pilngadīgs.

2018.gada 15.augustā, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas ostas pilsētu Nīnashamnu, muitas amatpersonas padziļinātai pārbaudei novirzīja kādu kravas automobili, kurā saskaņā ar pavaddokumentiem tika vests parkets un citas preces.

Veicot vizuālo apskati, puspiekabes aizmugurējā daļā bija saskatāms pavaddokumentos norādītais parkets, bet krava, kas atradās puspiekabes priekšējā daļā, bija pārklāta ar melnu polietilēna plēvi. Muitas amatpersonas konstatēja, ka kravā atrodas kopumā 304 kastes ar cigaretēm, kas nebija norādītas pavaddokumentos. Kontroles rezultātā tika izņemti 3 040 000 cigarešu Route 66 bez akcīzes markām.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay