Tiesai nodod lietu par piekautā zīdaiņa nāvi Ventspilī

1341

Ventspils prokuratūras prokurore maija beigās tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukts vīrietis par “sistēmisku un ilgstošu cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar gadu un trīs mēnešus vecu zīdaini, nodarot tam psihiskas un fiziskas ciešanas”, kā arī par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu puisēna nāvei.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai, no 2015.gada 27.septembrim līdz 2015.gada 27.oktobrim apsūdzētais vīrietis, atrodoties kādā dzīvoklī Ventspilī, kur uzturējās kopā ar zīdaini, sistēmiski un ilgstoši nodarīja viņam psihiskas un fiziskas ciešanas. Bērna pieskatītājs pret zīdaini piemēroja nepieļaujamas audzināšanas metodes, kas aizskar bērna cieņu un godu, agresīvi un biedējoši vēršoties pret bērnu – izdarīja spēcīgas fiziskas darbības, sitot, grūžot, iekožot, tādējādi nodarot viņam maznozīmīgus miesas bojājumus.

Pērnā gada 27.oktobrī, dusmu vadīts agresīvi vērsās pret zīdaini, pielietojot pret bērnu fizisku spēku – veica tīšas vardarbīgas darbības, nodarot puisēnam smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai – trulas galvas traumas ar asinsizplūdumiem zem smadzeņu apvalkiem.

Minētie miesas bojājumi bija tiešā cēloniskā sakarībā ar zīdaiņa nāves iestāšanos trīs dienas vēlāk.

Lieta izskatīšanai nodota Ventspils tiesai.