Brīvosta sūrojas, ka Ventspils nafta termināls maldinot sabiedrību

1437

SIA Ventspils nafta termināls izplatītie paziņojumi ar pārmetumiem Ventspils brīvostas pārvaldei par it kā liktiem šķēršļiem tvaiku savākšanas sistēmas uzstādīšanai esot pilnīgi nepamatoti un klaja sabiedrības maldināšana. Tieši otrādi – Ventspils brīvostas pārvalde jau daudzus gadus esot visādi mēģinājusi aicināt uzņēmējus strādāt atbildīgi un gādāt ne tikai par savu biznesu, bet arī ventspilnieku labklājību. Tas teikts brīvostas izplatītajā paziņojumā presei.

Brīvosta uzsvēra, ka gan Ventspils pašvaldība, gan Ventspils brīvostas pārvalde daudzkārt ir saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par smakām, kas nāk no ostas termināļiem laikā, kad naftas produktus pilda kuģos. “Ventspils brīvostas pārvalde paātrinātā tempā izstrādāja grozījumus Ventspils brīvostas noteikumos, kas nosaka, kādas iekārtas smaku izplatības mazināšanai uzstādāmas. Lai šis nebūtu tikai projekts “ķeksīša pēc”, bija nepieciešama nopietna vietējo apstākļu un labākās ārvalstu prakses izpēte. Noteikumu izstrādei tika pieaicināti labākie pašmāju un ārvalstu eksperti. Arī SIA Ventspils nafta termināls pārstāvji tika aicināti piedalīties noteikumu izstrādē. Lai grozījumus noteikumos varētu apstiprināt ātrāk nekā to paredz kārtējo brīvostas valdes sēžu grafiks, 27.maijā tika sasaukta ārkārtas valdes sēde, kur grozījumus arī apstiprināja. Šobrīd grozījumi nosūtīti saskaņošanai atbildīgajā ministrijā,” teikts brīvostas paziņojumā.

“Paralēli noteikumu izstrādei noritēja sarakste ar termināli, lai savlaicīgi atrisinātu visus juridiskos jautājumus. SIA Ventspils nafta termināls vēstuli, kurā uzņēmums apliecina, ka visi juridiskie šķēršļi, toskait vienošanās ar AS Venbunkers, ir sakārtoti, Ventspils brīvostas pārvalde saņēma 2016.gada maija vidū. Brīvostas pārvalde šo iesniegumu izskata un izvērtē visus tehniskos apstākļus TSI uzstādīšanai,” norādīts paziņojumā.