Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevušas kriminālprocesu par izspiešanu personu grupā, kurā četri ventspilnieki ir apsūdzēti par izspiešanu lielā apmērā un miesas bojājumu nodarīšanu.

Kā pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, lieta uzsākta jau 2017.gada decembrī. Valsts policijā saņemta informācija par to, ka vairākas personas Kurzemes reģiona teritorijā veic sevišķi smagu noziegumu – izspiešanu organizētā grupā. Policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka Ventspilī četri vīrieši pēc iepriekšējas vienošanās, piedraudot ar vardarbību un, nodarot miesas bojājumus, pieprasīja naudu no diviem vīriešiem naudu – no katra piecus tūkstošus eiro.

Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti četri vīrieši vecumā no 39 līdz 49 gadiem. Vīriešiem tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, kurš tagad ir grozīts – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Minētie vīrieši ir ventspilnieki, kuri jau vairakkārt ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saskaņā ar Krimināllikuma 184.pantu, par izspiešanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, lietojot vardarbību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un nodevušas to Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Soda apmēru noteikts tiesa.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay