Piektdien, 30.aprīlī, plkst.10.30 Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Ventspils aicina piedalīties tiešsaistes informatīvā pasākumā “Konference par Eiropas nākotni”, kuru vadīs TV un radio žurnālists, pasākumu moderators Ansis Bogustovs. Pieslēgšanās saite pasākumam https://bit.ly/3gtpmp0.

Lai plašāk iesaistītu Eiropas Savienības iedzīvotājus Eiropas nākotnes veidošanā, Eiropas Savienības Padome, Eiropas Parlaments un Eiropas Komisija Eiropas dienā, 9.maijā, uzsāks iepriekš nepieredzētu pasākumu kopumu ar nosaukumu “Konference par Eiropas nākotni”, kas norisināsies līdz pat 2022.gada pavasarim. Konference par Eiropas nākotni ir debašu un diskusiju sērija, kas ļaus ikvienam visā Eiropā dalīties ar savām idejām un palīdzēt veidot kopīgo nākotni.

19.aprīlī, gatavojoties Konferences atklāšanai, darbu uzsāka daudzvalodu digitālā platforma https://futureu.europa.eu/,  kurā visās 24 oficiālajās ES valodās var publicēt viedokļus un idejas, kā arī iegūt informāciju par pasākumiem.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena: “Mēs aicinām eiropiešus izteikt savu viedokli, paust savas bažas un pateikt, kādā Eiropā viņi vēlas dzīvot. Ar šo pilsoņu platformu mēs paveram ikvienam iespēju piedalīties Eiropas nākotnes veidošanā un līdzdarboties kopā ar citiem cilvēkiem no visas Eiropas. Tā ir lieliska iespēja virtuāli pulcēt eiropiešus. Piedalieties diskusijā! Kopā mēs varam veidot mūsu vēlmēm atbilstošu Savienības nākotni.”

Pasākumu organizē Europe Direct informācijas centrs (EDIC), kas atrodas Ventspils Galvenajā bibliotēkā. EDIC piedāvā iedzīvotājiem vispusīgu bezmaksas informāciju par Eiropas Savienību, dažādas aktivitātes un pasākumus. EDIC Ventspils darbību finansē Eiropas Komisija.

 

29.04.2021. / Autors: Ventspils bibliotēka  / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs