Jau pavisam drīz sāksies 1. klašu reģistrēšana skolās. Lai vecākiem atvieglotu izvēli, kurā no Ventspils skolām pieteikt bērnu, sākot ar š.g. 5. martu, Ventspils vispārizglītojošās skolas piedāvā vecākiem un bērniem iepazīties ar skolu klātienē.

Šo pasākumu laikā topošo pirmklasnieku vecāki varēs satikt skolas direktoru, uzzināt par izglītības iestādes vērtībām, mācību un ārpusklases darba organizēšanu, apskatīt skolas vidi, kā arī iepazīties ar nākamo pirmklasnieku skolotājām. Dažas skolas piedāvā arī nodarbības topošajiem pirmklasniekiem.

Klātienes tikšanās notiks pēc šāda grafika:

Skola Klātienes tikšanās laiks Notikums
Ventspils 4. vidusskola 5. marts plkst. 18:00 Tikšanās ar vecākiem un topošajiem pirmklasniekiem
Ventspils Centra sākumskola 7. marts plkst. 17:30 Tikšanās ar vecākiem
Ventspils Pārventas pamatskola 19. marts plkst. 18:00 Tikšanās ar vecākiem un topošajiem pirmklasniekiem
Ventspils 3. pamatskola 20.marts plkst. 17:30 Tikšanās ar vecākiem
Ventspils 1. pamatskola 20. marts plkst. 18:00 Tikšanās ar vecākiem un topošajiem pirmklasniekiem
Ventspils 2. vidusskola 23. marts plkst. 09:30 Nodarbība topošajiem pirmklasniekiem
Ventspils 2. pamatskola 23. marts plkst. 12:00 Tikšanās ar vecākiem, Pūces skolas topošajiem pirmklasniekiem
Ventspils 6. vidusskola 26. marts plkst. 17:30 Tikšanās ar vecākiem un topošajiem pirmklasniekiem

Arī šogad bērnu reģistrāciju Ventspils izglītības iestāžu 1. klasēs vecāki varēs veikt attālināti vienotajā elektroniskajā sistēmā 1klase.ventspils.lv. Vecāki savu identitāti pieteikumā apliecināt var ne vien ar e-parakstu, bet arī ar interneta banku autorizācijas rīku palīdzību. Elektroniskā reģistrēšanās sistēma tika ieviesta jau 2021. gadā un to izmanto vairāk nekā 90% pieteikumu iesniedzēju. Sistēmu administrē Izglītības pārvalde, nevis katra izglītības iestāde atsevišķi, kā tas bija agrāk. Tie vecāki, kuriem tomēr nav iespējas pieteikties elektroniski, reģistrēšanās dokumentus varēs noformēt Izglītības pārvaldē, iepriekš piesakot savu vizīti.

Pieteikšanās no 2. aprīļa tiks organizēta trīs posmos atbilstoši noteiktajiem prioritārajiem kritērijiem. Ar sīkāku informāciju aicinām iepazīties Izglītības pārvaldes mājaslapā https://vip.ventspils.lv . Elektroniskā sistēma pieteikumu sagatavošanai būs pieejama no 25. marta. Vēl 25. martā plkst. 17:30 – 18:30 notiks tehnoloģiju pēcpusdiena “Bērnu pieteikšana mācībām 1. klasē Ventspils skolā”, kur Ventspils Izglītības pārvaldes un Ventspils Digitālā centra speciālisti radīs atbildes uz neskaidriem jautājumiem, konsultēs par pieteikumu aizpildīšanu vienotajā elektroniskajā sistēmā 1klase.ventspils.lv un apskaidros par autorizēšanos sistēmā ar e-paraksta vai interneta bankas autorizācijas rīkiem. Pasākums tiks īstenots Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5, kā arī attālināti platformā ZOOM.

 

19.02.2024. / Autors: Izglītības pārvalde / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs