Biedrības Baltijas asociācija – transports un loģistika (BATL) trešdien publiski informēs par nozares izvirzītu rīcības plānu valdībai ar konkrētiem uzdevumiem un termiņiem, kā arī publiski aicinās ministru prezidentu Māri Kučinski pārņemt sarunas ar nozari, ņemot vērā strupceļu līdzšinējās sarunās ar atbildīgo Satiksmes ministriju un satiksmes ministru Uldi Auguli. “Pretējā gadījumā nozarei būs jāapsver iespējas radikālākiem lēmumiem, lai tās bažas tiktu sadzirdētas,” uzsver BATL prezidente Inga Antāne.

Viņa atgādināja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nesen publiski izteicies: no nākamā gada caur Latvijas ostām vairāk netiks pārkrautas tranzīta kravas no Krievijas. “To jau šobrīd izjūt tranzīta nozare, jo no Krievijas puses netiek saskaņots pārvadājumu grafiks. Šāds Krievijas lēmums būs ļoti spēcīgs trieciens tranzīta nozarei, nodokļu ieņēmumiem valstī un nodarbinātībai,” akcentēja Antāne.

BATL prezidente uzsver, ka jau vairākus gadus atbildīgā par nozari – Satiksmes ministrija izliekas nedzirdam par nozares problēmām un nepieciešamību iesaistīties to risināšanā politiskā un starpvaldību līmenī, kā to dara kaimiņvalstīs. “Nekompetenti un nozari graujoši lēmumi, formāla atrakstīšanās, komunikācijas trūkums ar nozari un nekā nedarīšana daudzu gadu garumā ir novedusi pie situācijas, ka otra lielākā tautsaimniecības nozare, kura veido nozīmīgu pienesumu IKP un nodarbina desmitiem tūkstošus darbinieku, ir ļoti nopietnas krīzes priekšvakarā. Ja valdība nepieņems svarīgus lēmumus un nesāks rīkoties, tad, iespējams, tai drīzumā būs jāpārskata budžeta ieņēmumu prognozes, kā arī jādomā par jaunām sociālām atbalsta programmām,” stāsta Antāne.

Publiskajā pasākumā piedalīsies BATL prezidente Inga Antāne un tranzīta nozares uzņēmumi.

Biedrība Baltijas asociācija – Transports un Loģistika pārstāv Ventspils brīvostā strādājošus un Latvijas tranzīta un loģistikas nozarei nozīmīgus uzņēmumus – AS Ventbunkers, AS VENTSPILS TIRDZNIECĪBAS OSTA”, AS KĀLIJA PARKS, AS Latvijas Naftas Tranzīts, SIA NOORD NATIE VENTSPILS TERMINALS, AS PKL Flote, SIA OSTAS FLOTE, SIA MINERAL-TRANS-SERVISS, AS BALTIC COAL TERMINAL, SIA SEASTAR un AS Baltijas Ekspresis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA