Trešdien, 27.septembrī, no plkst. 11.00 līdz 14.00, SIA „Ventall Termināls” sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” rīkos vietēja līmeņa civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības Ventspils stacijas Pieostas parka teritorijā, Dzintaru ielā 66 un Dzintaru ielā 37, Ventspilī. To mērķis ir pārbaudīt civilās aizsardzības sistēmā iesaistīto  dalībnieku gatavību koordinētai rīcībai un nostiprināt sadarbību katastrofu pārvaldīšanā, lai novēstu iespējamos draudus darbiniekiem un riska zonā esošajiem iedzīvotājiem, kā arī kaitējumu videi un īpašumiem.

Mācību scenārijs paredz izspēlēt divas epizodes. Vispirms Ventspils stacijas Pieostas parkā tiks pamanīta noplūde vienā no sastāvā esošām dzelzceļa cisternām un uzņēmuma darbinieki veiks pasākumus noplūdes lokalizēšanai, atvienošanai no pārējām cisternām, kā arī sagatavos to transportēšanu uz SIA “Ventall Termināls” teritoriju, kur notiktu kontrolēta cisternas noliešana. Savukārt, otrajā epizodē vagoncisternas noliešanas laikā notiks atkārtota tās dehermetizācija un vielas noplūšana.

Mācību ietvaros uzņēmuma teritorijā tiks ieslēgtas trauksmes sirēnas un darbinieku apziņošanas sistēma, kā arī pilsētas teritorijā būs novērojama speciālās tehnikas pārvietošanās ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Mācībās piedalīsies nodarbinātie no SIA „Ventall Termināls”, SIA “VK Terminal Services”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Ventspils pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, SIA “Vitol Terminal Latvia” un AS “Ventbunkers”.

 

26.09.2023. / Autors: VUGD / Foto: VUGD