Turpināsies tiesas debates Ventspils siltums 1,045 mlj. eiro piesavināšanās lietā

1241

Pirmdien, 14.martā, Ventspils tiesā plānots turpināt tiesas debates krimināllietā par 1 045 000 eiro piesavināšanos no uzņēmuma Ventspils siltums kases.

Tiesas debates 5.februārī ilga piecas stundas, taču tās netika pabeigtas, tāpēc lietas skatīšana turpināsies 14.martā.

Prokurors trim šajā lietā apsūdzētajām bijušajām Ventspils siltuma darbiniecēm prasa piemērot reālus cietumsodus, tostarp vienai apsūdzētajai tiek prasīts piemērot brīvības atņemšanu uz četriem gadiem. Otrajai apsūdzētajai sievietei prokurors prasa piemērot reālu brīvības atņemšanu uz trim gadiem un mantas konfiskāciju, bet trešajai apsūdzētajai – reālu brīvības atņemšanu uz deviņiem mēnešiem.

Policija iepriekš prokuratūrai bija nodevusi lietu kriminālvajāšanas sākšanai pret trim bijušajām uzņēmuma Ventspils siltums darbiniecēm par vairāk nekā 700 000 latu (1 045 000 eiro) piesavināšanos no uzņēmuma kases. Noziedzīgais nodarījums pēc Krimināllikuma 179.panta 3.daļas Par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā inkriminēts bijušajām uzņēmuma darbiniecēm – Abonentu daļas vadītājai, galvenajai grāmatvedei un kasierei.

Agrākā redakcijā šis Krimināllikuma pants paredzēja sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no sešiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu. Pašreiz spēkā esošajā redakcijā pēc šī panta paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Ventspils siltuma vadība iepriekš paudusi gandarījumu, ka lietas izmeklēšanā notikusi virzība, jo tā esot patiesi ieinteresēta ātrākā lietas izskatīšanā un vainīgo noteikšanā.

«Ir smagi apzināties, ka, iespējams, noticis noziedzīgs nodarījums un iespējamie vainīgie ir darbinieku bijušie kolēģi. Tomēr no šādām situācijām, kad kāds no līdzcilvēkiem nevēlas ievērot ne sabiedrībā pieņemtās morāles normas, ne likumus, nav iespējams izvairīties un paredzēt, ka kādi cilvēki vienosies apzagt citus. Par zaudējuma piedzīšanu un apjomu uzņēmuma labā lems tiesa, un uzņēmuma vadība cer, ka nauda no vainīgajiem tiks atgūta,» iepriekš bija teikts pašvaldības SIA Ventspils siltums paziņojumā masu medijiem. «Ar pilnu atbildību varam apgalvot, ka visi iedzīvotāju veiktie maksājumi ir iegrāmatoti, zādzība nekādā veidā neietekmē ne siltuma maksājumu lielumu iedzīvotājiem, ne tarifu,» paziņojumā norāda Ventspils siltums.

Ventspils siltuma vadība 2010.gada novembra beigās vērsās tiesībsargājošajās institūcijās par uzņēmumā konstatēto zādzību. Personas, kuras, iespējams, varēja būt iesaistītas šajā nodarījumā, nekavējoties tika atstādinātas.