Aizvadītās dienas bija vēsas un nokrišņiem bagātas, dažbrīd vējš kļuva stiprāks un lokāli tika novērots pērkona negaiss. Gan tuvākajās dienās, gan jaunnedēļ laikapstākļi būs līdzīgi, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Daudzviet līs, vietām būs novērojama lietusgāze, ko iespējams pavadīs pērkona negaiss. Vienīgas izmaiņas gaidāmas gaisa temperatūrā, tā mazliet paaugstināsies, naktīs termometra stabiņam nenoslīdot zemāk par +12 grādiem (pēc Celsija).

Piektdien mākoņi mīsies ar sauli, daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, kas dažviet būs stiprs, iespējams arī varēs dzirdēt pērkona ducināšanu. Dienā gaiss iesils līdz +18…+23 grādiem.

Nedēļas izskaņā mākoņu daudzums turpinās būt mainīgs. Kā sestdien, tā arī svētdien daudzviet tie atnesīs lietu, dažviet – stipras lietusgāzes.

Sestdien līdz ar lietusgāzi var būt arī pērkona negaiss. Kopumā brīvdienās lietus būs stiprāks tieši centrālajos un austrumu rajonos. Turpinās dominēt lēns vējš, bet negaisa laikā tas var kļūt brāzmains. Diennakts tumšajās stundās termometra stabiņš pieturēsies +12…+16 grādu robežās, savukārt dienā gaisa temperatūra būs +19…+24 grādi.

Šī brīža prognozes liecina, ka arī nākamajā nedēļā laikapstākļi saglabāsies līdzīgi kā pēdējās dienās – teritorijas lielākajā daļā sagaidāms lietus, dažviet arī pērkona negaiss un stipra lietusgāze. Arī gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga, vienīgi naktis gaidāmas nedaudz siltākas, termometra stabiņam nenoslīdot zemāk par +12 grādu atzīmi.

 

28.07.2023. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs