Ventspils pilsēta šogad atzīmēs savu 700+33. jubileju. Svētku organizatori ventspilniekiem un pilsētas viesiem būs sarūpējuši daudz muzikālu pārsteigumu, tostarp, deju mūzikas projektu “House Gospel Choir” no Lielbritānijas, kuri sagādās kārtīgu enerģijas lādiņu pirms krāšņās uguņošanas.

Natālijas Mediksas (Natalie Maddix) vairāk nekā 10 gadus vadītās vokālās grupas unikāli pārsteidzošajā skanējumā satiekas deju mūzika un divpadsmit enerģijas pilni dziedātāji ar perfekti noslīpētām balsīm. Programmā kaverversijas no housegarage un groove skaņdarbiem, kas kļuvuši par deju grīdu klasiku un tiek izpildītas pat hip hop un RnB manierē. Piemēram – Robin S “Show Me Love”, Livin’ Joy “Don’t Stop Movin”, Crystal Waters “Gypsy Woman” un leģendārais KISS skaņdarbs “I Was Made For Lovin’ You”, kuru hausa gospeļi darinājuši kopā ar leģendāro mūziķi Nīlu Rodžersu un producentu Oliveru Heldensu.

Kā grupas dalībnieki par sevi saka: “Mēs visi nevaram runāt vienlaikus, bet mēs varam dziedāt kopā kā viena balss un tapt saprasti. Mēs esam viens!”. Eiropas mūzikas prese, savukārt, viņus raksturo kā dzirkstoši satriecošu, spožu un harmonisku redzējumu par deju mūzikas pagātni, tagadni un nākotni.

Toms Džons (Tom Jones), Kailija Minouga (Kylie Minogue), Emīlija Sandē (Emilie Sande), Gregorijs Porters (Gregory Porter) un dīdžejs Jax Jones ir vien daži pieminēšanas vērti mūzikas dižgari, ar kuriem “House Gospel Choir” ir dalījuši skatuvi lielākajos Eiropas mūzikas festivālos no Ibizas līdz Dānijai. Radīti skaņdarbi kopā ar tādiem zināmiem māksliniekiem kā Ella Hendersone (Ella Henderson), Nīls Rodžers (Nile Rodgers), grupu “Rudimental”, dīdžejiem Todd Terry, Armand Van Helden un citiem. Nu grupas plašajam ģeogrāfiski aptvertajam koncertturneju lokam pievienosies arī Ventspils.

Video: ŠEIT.

 

28.07.2023. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Ventspils Kultūras centrs