Steidzoties baudīt atvaļinājumus un ilgi gaidīto vasaru, pašvaldības SIA “ŪDEKA” aicina iedzīvotājus prombūtnes laikā ieplānot ūdens patēriņu ziņošanu, kā arī pārliecināties par mājokļa ūdensapgādes sistēmas un santehnikas stāvokli, atstājot dzīvesvietu uz ilgāku laiku.

Pošanās brīvdienās nereti notiek steigā, tāpēc cilvēki mēdz aizmirst aizvērt krānus,  nepamana to pilēšanu, kā arī tekošas tualetes skalojamā kastes. Lieku reizi pārliecinoties, iespējams izvairīsieties no dažādām avārijas sitācijām un liekiem ūdens patēriņiem.

Ūdens patēriņa rādījumu ziņošana prombūtnes laikā

Ja atvaļinājuma un prombūtnes laiks sakrīt ar ūdens patēriņa rādījumu ziņošanas periodu, tad aicinām savlaicīgi ieplānot, kā, kā iesniegsiet aktuālos datus. Ja rādījumu ziņošanai izmantojat Klientu portālu, tad, protams, situācija nesagādās nekādas problēmas, jo pirms aizbraukšanas piefiksētos ūdens patēriņus, varēsiet deklarēt portālā jebkurā sev ērtā laikā noteiktajā periodā. Lai kļūtu par Klientu portāla lietotāju, jādodas uz www.klientiem.udeka.lv, jānospiež “reģistrēties” un jāseko norādēm. Situācijās, kad ūdens patēriņa rādījumi netiek iesniegti, pašvaldības SIA “ŪDEKA” aprēķina vidējo ūdens patēriņu, ņemot vērā pēdējos 3 mēnešus (daudzdzīvokļu māju klientiem) vai 12 mēnešus (pārējiem klientiem)  un izraksta rēķinu atbilstoši šim apjomam. Taču vidējais patēriņš ne reti nesakrīt ar faktisko ūdens patēriņu, īpaši, ja mājsaimniecībā mainās ikmēneša ūdens patēriņa paradumi un patērētāju skaits. Tāpēc aicinām tomēr nodot faktiskos skaitītāju rādījumus.

Informēt par ilgstošu prombūtni

Ja tiek plānota ilgstoša prombūtne, tad iespējams iesniegt ūdenssaimniecības uzņēmumam rakstisku iesniegumu par plānoto prombūtni. Izmantojot šo risinājumu, nebūs jāuztraucas par ikmēneša skaitītāju rādījumu ziņošanu prombūtnes laikā. Tāpat iespējams pieteikt ūdens padeves atslēgšanu un pēcāk pieslēgšanu, tiesa, jāņem vērā, ka šis ir maksas pakalpojums. Iesnieguma veidlapas pakalpojumu pieteikšanai pieejamas mājaslapā www.udeka.lv, sadaļā “Veidlapas”. Šobrīd PSIA “ŪDEKA”  Klientu daļas speciālistu konsultācijas var saņemt tikai attālināti, zvanot uz tālruni 636 63010 vai ar e-pasta starpniecību – abon.udeka@ventspils.lv.

Uzpildīt pudeles ar krāna ūdeni un izmantot brīvkrānu sniegtās iespējas

Baudot atpūtu šajā vasarā, pašvaldības SIA “ŪDEKA” aicina būt videi draudzīgiem, mainīt paradumus un dodoties ikdienas gaitās, uzņēmums aicina izvēlēties vairrākkārt lietojamās ūdens pudeles, kuras var piepildīt mājās un arī pilsētvidē papildināt ar kvalitatīvu dzeramo ūdeni. Šogad Ventspils iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ir nodrošināta vēl lielāka brīvkrānu pieejamība, dodot iespēju veldzēties siltajās vasaras dienās un bez maksas uzpildīt savas vairākkārt lietojāmās ūdens pudeles, kā arī nomazgāt rokas. Pilsētā brīvkrāni jau daudzus gadus ir bijuši pieejami pie autoostas, Tirgus laukumā un pludmalē.  Uzklausot Ventspils iedzīvotāju lūgumu, šogad brīvkrāni ir uzstādīti arī pilsētas lielākajos rotaļu laukums abos Ventas krastos – Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā “Fantāzija”. Brīvkrāni ir pieslēgti Ventspils centralizētajai ūdensapgādes sistēmai, nodrošinot kvalitatīvu, tīru un veselībai drošu dzeramo ūdeni.

 

7.06.2021. / Autors: PSIA “Ūdeka” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs