Neparasts atgadījums noticis Ventspils novada Usmas pagastā, kur meža dzīvnieks ieskrējis autobusa salonā un apjukumā nodarījis miesas bojājumus kā autobusa vadītājam, tā trim pasažieriem, pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Šis neparastais atgadījums noticis sestdien, 12.oktobrī, ap plkst.10. alsts policijā saņemta informācija par to, ka Usmas pagastā meža dzīvnieks ir ieskrējis autobusa salonā, kurā atradušies pasažieri.

Grūti gan izskaidrot, kā dzīvniekam tas izdevies, taču pēc policijas sniegtās informācijas dzīvnieciņš ielēcis salonā caur priekšējo logu. Turklāt tobrīd autobuss bijis kustībā. Aculiecinieki stāstījuši, ka tā esot bijusi stirna, kas apjukumā pārvietojusies pa autobusa salonu. Autobusa šoferis nekavējoties apturējis autobusu un atvēris durvis, kā rezultātā dzīvnieks arī ticis laukā pa salona vidējām durvīm.

Negadījumā ir cietis autobusa šoferis un trīs pasažieri – visi ir guvuši ķermeņa sasitumus. Tie gūti saskarsmē ar meža dzīvnieku brīdī, kad tas pārvietojies pa autobusa salonu.

Kopumā nedēļas nogalē Kurzemes reģionā reģistrēti 14 uzbraukumi meža dzīvniekiem. Galvenokārt ceļu satiksmes negadījumi ir notikuši diennakts tumšajā laikā. Četri šādi negadījumi ir reģistrēti Liepājas un Ventspils iecirkņa apkalpojamā teritorijā, savukārt pa trim Talsu un Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Policija norāda: jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, it īpaši mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem.

Lai izvairītos no iespējamas sadursmes ar meža zvēru, policija aicina būt īpaši piesardzīgiem un vērīgiem diennakts tumšajā laikā, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas noteiktos ceļa posmos brīdina par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni.

Policija atgādina: ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to obligāti jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Tāpat nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu.

14.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay