Konkursā uz Latvijas ģenerālprokurora amatu kandidēt tomēr nolēmis prokurors Juris Juriss, kurš ir labi pazīstams smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam un kuram Juriss vienmēr izsaucis asu reakciju, jo prokurors ir viens no valsts apsūdzības uzturētājiem Lemberga krimināllietā. Par to ziņo portāls BNN.

“Esmu pārdomājis šo lēmumu, un mana izvēle ir – jā. Iešu šo ceļu,” sacījis Juriss.

Par savām prioritātēm prokurors min tiesas procesu efektivizēšanu, proti, garās tiesvedības pabeigt saprātīgā termiņā. Viņaprāt, arī sarežģītu, smagu ekonomisko noziegumu izskatīšanas kapacitāte nav izsmelta, un Latvijai būtu arvien aktīvāk jāstrādā pie tā.

Latvijai saistībā ar iepriekš izskanējušiem draudiem nokļūt “pelēkajā sarakstā” tagad ir jāstrādā divtik un jādod pareizs signāls uz ārpusi, koruptīvos jautājumus un tiesvedību efektivizēšanu ceļot augstākā līmenī: “Tāpēc jaunajai Ģenerālprokuratūras vadībai ir jābūt neatlaidīgai. Esmu apmācījis kolēģus tajā, kā novērst naudas atmazgāšanu. Varu teikt, ka praktiskā ievirze ir, tomēr ir jāturpina prokurorus stimulēt un atbalstīt dažādās iniciatīvās.”

Pie savām prioritātēm Juriss min arī cīņu ar nepilngadīgo noziedzību, tostarp ar vardarbību, kas notiek ģimenēs pret bērniem.

BNN apkopotā informācija liecina, ka uz ģenerālprokurora amatu varētu kandidēt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Armīns Meisters, Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurors Alēns Mickevičs, Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta prokurors Aivars Ostapko. Arī Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns varētu būt uzrunāts šim amatam.

Šovasar noslēdzas otrais pilnvaru termiņš pašreizējam ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.

17.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ekrānšāviņš no LTV de facto video