Uz Latvijas ceļiem uzstādīts pēdējais – simtais stacionārais fotoradars, līdz ar to Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir noslēgusi valdības apstiprināto fotoradaru ieviešanas plānu, informēja CSDD.

Kā norāda direkcijā, stacionārie fotoradari jau pierādījuši savu efektivitāti – ceļu satiksmes negadījumu kopskaits radaru tuvumā samazinājies par 47%, bet par 45% samazinājies smago ceļu satiksmes negadījumu skaits. Savukārt radaru vietās nav bojāgājušo negadījumos, kas saistīti ar ātruma pārsniegšanu.

Valdība lems, vai turpināt stacionāro fotoradaru uzstādīšanu, un, iespējams, jau tuvākajā nākotnē CSDD būs jānodrošina papildu stacionāro fotoradaru izvietošana uz Latvijas ceļiem.

CSDD tuvākajā laikā arī plāno īstenot Latvijā vidējā braukšanas ātruma kontroles pilotprojektu. Projekts ar vidējā ātruma noteikšanas sistēmu paredz, ka automašīnas ātrums tiek mērīts, ņemot vērā laiku, ko auto pavada no viena punkta līdz nākamajam. Sākotnēji tas tiks īstenots uz šosejas Tīnūži – Koknese. Ja pilotprojekts būs veiksmīgs, tad šādas sistēmas tiks ieviestas arī citos ceļu posmos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA