Uz Staldzeni atkal kursēs dzejas autobuss

1480

Pašvaldības SIA Ventspils reiss piektdien, 12.februārī, sadarbībā ar Valsts Ventspils 1.ģimnāziju organizē dzejas reisu. Šoreiz dzejas reiss izvēlēts 8.numura autobusa maršrutā, kas kursē no Ventspils centra līdz Staldzenei un atpakaļ.

Kā portālam VentspilsBalss.lv pastāstīja uzņēmuma pārstāve Agija Leimane, dzejas reiss aties plkst. 10.40 no pieturas Swedbanka un dosies uz Staldzeni.

Šoreiz īpašais dzejas reiss tiek organizēts kopā ar Valsts Ventspils 1.ģimnāzijas skolēniem, kas projekta nedēļas laikā veido dažādus projekta darbus par Ventspili, novadu, ievērojamiem ventspilniekiem un novadniekiem. Latviešu valodas un literatūras skolotāja Tamāra Tropa saviem audzēkņiem piedāvāja tēmu Fricis Dziesma & Ālant Vils un Kārlis Zvejnieks & Kuraž Kriš – personība un daiļrade, kuru savam projektam izvēlējās 12.a klases skolēnu grupa. Abi literāti ir Ventspils ģimnāzijas absolventi (F.Dziesma – 1926., K.Zvejnieks – 1939.gadā), un šogad janvārī atzīmēja jubilejas: Dziesmam 110.dzimšanas diena, bet Zvejniekam – 95.

Būdami dedzīgi ventiņu valodas, precīzāk – tāmnieku izloksnes aizstāvji, viņi savus darbus minētajā dialektā sacerējuši ar pseidonīmiem Ālant Vils un Ķuraž Kriš. Dziesmas ievērojamākās grāmatas ir Svētītie gadi, Līvzeme, Dzīvei draugos, dialektā – Poem par kulšen, Dzīvšen ceper kuldams, Smukam smuks indev, savukārt Zvejnieka populārākie darbi ir Inese, Baltā pils, Nemiera negaisi; dialektā – Ventiņ pus, Lustig dzīvšen. Autoru darbi iznākuši arī Ventspils muzeja un bibliotēkas izdevumos.

Skolēni pauduši vēlmi iepazīstināt arī citus ventspilniekus ar šo literātu dzīvi un daiļradi, prezentējot paveikto kādā no pilsētas autobusu maršrutiem, kurā kursē dzejas autobuss.