Užavā ūdens līmeņa kāpšana apstājusies, Ventā paaugstinās, Irbē – augstākā atzīme

1381

Lai gan trešdien nokrišņi Ziemeļkurzemes pusē ievērojami samazinājās, ūdens līmeņa svārstības atsevišķās upēs turpinās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Užavas upē, kurā ūdens līmenis pie Tērandes bija sasniedzis 2,22 metrus un kā dēļ tika slēgts autoceļa posms applūdis un slēgts vietējais autoceļš Ziru pagastā, ūdens līmeņa kāpšana ir apstājusies.

Taču joprojām turpina kāpt ūdens līmenis Ventā pie Vendzavas, kur tas jau pārsniedzis divu metru atzīmi un tikai nedaudz atpaliek no augstākā līmeņa šoruden. Ventā līmenis pie Kuldīgas pēdējās pusotras diennakts laikā ir jau paaugstinājies par 65 centimetriem.

Ūdens līmenis turpina kāpt arī Usmas ezerā, kurā ietek vairākas upes. Tas ir teju metru augstāks nekā rudens sākumā, tomēr vēl par 25 centimetriem zemāks nekā ēdējo gadu laikā reģistrētais rekordaugstais līmenis. Tomēr pastāv bažas, ka arī ezers pārplūdīs.

Irbes upē, kuras ceļā līdz pat jūrai praktiski nav nevienas apdzīvotas vietas, ir plaši applūdušas zemākās krasta vietas. Irbes upē pie Vičakiem Ances pagastā ūdens līmenis turpina kāpt un arvien pieaug rekordaugstā atzīme, kas pašlaik ir sasniegusi jau 3,91 metru. Ļoti augsts ūdens līmenis turas jau kopš novembra beigām. Kopš tā laika ūdens līmenis ir cēlies par vairāk nekā metru.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA