Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvalde piektdien, 13. martā, publiskoja rīcības plānu, kā turpmāk tiks organizēts mācību process Ventspils izglītības iestādēs.

Visās Ventspils pilsētas skolās, kā arī profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādēs, klātienes mācību process ir pārtraukts, un pēc pavasara brīvlaika mācības tiks nodrošinātas attālināti.

Jau izveidotas un vecākiem izsūtītas anketas, apzinot digitālo resursu pieejamību mājās un skolas vecuma bērnu skaitu katrā ģimenē. Nākamās nedēļas laikā aptauja tiks veikta atkārtoti. Tāpat apzināti attālinātu mācību nodrošināšanai nepieciešami informācijas tehnoloģiju un finanšu resursi, skaidroja pārvaldē. Visa informācija būs pieejama e-klases sistēmā.

Šie ierobežojumi daļēji neattieksies uz centralizēto valsts pārbaudījumu norisi, kas tiks pārcelta uz pēc iespējams plašākām telpām, lai būtu iespējams galdus izvietot pēc iespējas tālu vienu no otra.

Apzināti arī tālmācības programmas izglītojamie, kuri bija plānojuši eksāmenus kārtot klātienē. Divi no šiem skolēniem Latvijā atrodas jau ilgāk nekā 14 dienas, līdz ar to eksāmenus varēs kārtot, taču pārējie divi izglītojamie eksāmenus kārtos noteiktajā papildtermiņā.

Klātienes mācību process pārtraukts arī Ventspils Mūzikas vidusskolā, Ventspils Augstskolā un Ventspils Tehnikumā, kas turpmāk līdz 14. aprīlim nodrošinās mācību procesu attālināti.

Savukārt apmeklējot Ventspils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši vīrusa skartās teritorijas, nav bijis kontaktā ar saslimušajiem vai kontaktpersonām, kā arī vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

“Šobrīd Ventspils pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes nodrošina pakalpojumus atbilstoši valstī Krīzes vadības padomes noteiktajam, tomēr iespēju robežās aicinām vecākus nodrošināt bērnu pieskatīšanu ģimenē. Vienlaikus informējam, ka regulāri tiek veikta telpu un inventāra dezinfekcija, īpaši pastiprināta vērība tiek pievērta pareizai roku mazgāšanai, un šobrīd darbs tiek organizēts tā, lai pēc iespējas mazinātu audzēkņu savstarpējo kontaktu pirmsskolā. Tāpat darbam pirmsskolās tiks piesaistītas skolu māsas,” informēja pārvalde.

Līdz pat 14. aprīlim pārtrauktas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku atlases skates, konkursi, kopmēģinājumi un citi pasākumi.

13.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com