Pēdējo divu mēnešu laikā Latvijas darba tirgū ir notikušas būtiskas izmaiņas: kādreiz tik aktuālais darbinieku deficīts šobrīd iezīmējas ar pārprodukciju. Robežu atvēršana mūsu valstij draud ar kārtējo emigrācijas vilni. Tādēļ, lai mazinātu vēlmi doties peļņā uz ārzemēm un noturētu iedzīvotājus Latvijā, nepieciešams īstenot kompleksu valsts atbalsta pasākumu plānu, kurā jāiekļauj tā dēvētās valsts subsidētās darba vietas.

Šobrīd bez darba Latvijā ir vairāk nekā 130 000 cilvēku. Tas ir vairāk, nekā krīzes laikā 2009.gada aprīļa nogalē, kad  oficiāli bija reģistrēti vairāk nekā 123 000 bezdarbnieku. Tātad šī brīža sitācija ir dramatiska un vērtējama ļoti nopietni, jo nepilnu divu mēnešu laikā bez darba palikušo cilvēku skaits faktiski ir dubultojies. Ar to, ka visā Eiropas Savienībā aina ir līdzīga, situācija Latvijā vieglāka nekļūst; vēl vairāk, tā kā esam viena no nabadzīgākajām valstīm ES, arī krīzi pārdzīvot mums būs problemātiskāk. 

Latvijā oficiāli bezdarba līmenis aprīļa beigās bija 8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 1,2 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš. Kopumā valstī reģistrēti 72 917 bezdarbnieki, tas ir par 10 991 vairāk kā mēnesi iepriekš.

Kurzemē reģistrētā bezdarba līmenis aprīlī palielinājies par 0,9 procentpunktiem, tas sastāda līdz 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

21.05.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay