Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) notiks gan plānotas, gan neplānotas pārbaudes, lai pārliecinātos par to kaujas gatavību, izriet no aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) paustā.

Aizsardzības ministrijas (AM) prioritāte ir kaujas gatavības celšana, tāpēc visām piecām brigādēm – NBS Sauszemes spēku Mehanizētajai brigādei un Zemessardzes četrām brigādēm – ir jābūt kaujas spējīgām, pauda ministrs. Līdz ar to arī rūpīgi jāstrādā pie pietiekamas apgādes un nodrošinājuma, skaidroja politiķis.

Pabriks pastāstīja, ka notikusi pirmā visaptverošās valsts aizsardzības darba grupas sēde ministru līmenī, un 2.maijā darba grupa tiks sasaukta valsts sekretāru līmenī. Ministru līmenī panākta vienošanās, ka katra no ministrijām tuvākajā laikā pie sevis veiks krīzes situācijas mācības jeb krīzes scenāriju izspēli.

Līdz ar šo scenāriju izspēlēšanu paredzēts veicināt valsts iestādes iestāžu veiksmīgu sadarbību nopietno krīžu pārvarēšanā, teica ministrs. Cita starpā iecerēts saprast, kas jāpilnveido likumdošanā, kādi resursi ir pieejami un kādi vēl ir nepieciešami. Scenāriju izspēlē plānots pieaicināt starptautiskos ekspertus un Latvijai vislielākā interese ir par ekspertiem no Somijas, atzina Pabriks.

Kā pauda politiķis, AM interesēs ir arī, lai iedzīvotāju līmenī nebūt egoistiska pieeja, bet viņi zinātu, kā arī rīkoties valsts aizsardzības labad. Rudenī plānots izveidot brošūru ar nepieciešamo informāciju iedzīvotājiem. Tā būs pieejama arī interaktīvā formā, pastāstīja ministrs.

Autors: LETA / Foto: LETA