Lai nodrošinātu iespējamo Baltkrievijas kravu plūsmu gan uz, gan prom no Latvijas, iespējams, valstij varētu nākties investēt kādā ostu terminālī. Taču tas varētu notikt tikai tad, ja ostu privātie termināļi atteiksies no Baltkrievijas kravu pārkraušanu. Šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijai pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits. 

Kā ministrs norādīja intervijā, ir vairāki termināļi gan Rīgas, gan arī Ventspils ostā, kuri nopietni apdomā biznesa iespējas ar Baltkrieviju. Uzņēmumi domā par to, uz kādiem nosacījumiem ir gatavi strādāt. Tas ir īpaši svarīgi laikā, kad ievērojami sarucis kopējais kravu apgrozījums vispār Latvijas ostās, kas saistīts lielākoties ar Krievijas lēmumu kravas praktiski pilnībā pārvirzīt uz savām ostām. Tiesa, Linkaits gan uzsver, ka vēlētos, lai šis process noritētu ātrāk.

 

Baltkrievijā jau sen ir ierasts, ka valsts ir tieši un cieši iesaistīta valstiski svarīgā uzņēmējdarbībā, taču Latvijā situācija ir citāda, tādēļ būtu ļoti labi, ja arī pašai valstij piederētu kāds ostas terminālis. Ja situācija izvērstos tāda, ka ir kravas, bet nav tādu privāto termināļu, kas šīs kravas pārkrautu, tad valstij būtu jāskatās, kur ieguldīt, lai to nodrošinātu. Problēma ir tā, ka termināļi ir privāti, un to īpašnieki vadās pēc savām biznesa interesēm.

Kā ziņots, Baltkrievija aktīvi meklē iespējas caur Baltiju piegādāt naftu no Norvēģijas, lai mazinātu atkarību no Krievijas. Cīņā par tirgu aktīvi iesaistās arī Lietuva, kurā caur Klaipēdas ostu jau ir pārkrautas pirmās naftas kravas. Tikmēr Latvijas uzņēmumi no šādas iespējas esot negaidīti atteikušies. Latvijas Televīzijas neoficiālā informācija liecina, ka šis uzņēmums ir SIA Ventspils nafta termināls. Savukārt Lietuvas atbildīgie ministri dosies vizītē pie Aleksandra Lukašenko uz Baltkrieviju, lai pārliecinātu, ka tieši caur Klaipēdu ir vislabāk veikt pārkraušanas darbus. Kā zināms, nupat vizītē Baltkrievijā bija arī Latvijas premjers Krišjānis Kariņš, kurš akcentēja abu valstu sadarbības nostiprināšanu tranzīta jomā.

30.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com