Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas projektu konkursā Ventspils bibliotēkas iesniegtais projekts Ventiņ vācel saņēmis finansējumu 3500 eiro apmērā.

Projekta gaitā paredzēts organizēt piecus izglītojošus pasākumus ventiņu dialekta, tautas tērpa, rotaļu, folkloras, augu un to nosaukumu, ēdienu recepšu izzināšanai un apguvei. Projekta mērķgrupa ir vidusskolēni, bet pasākumus, protams, varēs apmeklēt ikviens interesents. Plānots, ka pielietojot apgūtās zināšanas, skolēni izveidos Ventiņa rokasgrāmatu, kurā tiks apkopoti raksturīgākie vārdi ventiņu dialektā, to skaidrojums latviešu literārajā valodā, kā arī ventiņpusei raksturīgi teicieni, ticējumi, mīklas, dziesmas, ēdienu receptes. Rokasgrāmata būs pieejama Ventspils bibliotēkas tīmekļa vietnē.

Savukārt sadarbībā ar SIA Darbnīca A projekti tiks izveidota galda spēle izklaidei un izglītībai ventiņu domino. Spēlē iekļautie vārdi sniegs priekšstatu par cilvēka, dabas, dažādu priekšmetu un darbību jēdzieniem ventiņu dialektā un literārajā valodā.

Projekta īstenošana tiks uzsākta jau aprīlī.

Autors: Ventspilnieks.lv