Ventspils novada Tārgales pagasta kokzāģētava SIA Kurekss investēs 1,668 miljonus eiro tuneļa tipa zāģmateriālu žāvēšanas kameras iegādē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Investīciju projektu Kurekss plāno īstenot līdz 2018.gada 8.februārim. Uzņēmums izsludinājis iepirkumu konkursu par jaunas nepārtrauktas darbības tuneļa tipa zāģmateriālu žāvēšanas kameras ar padevi garenvirzienā, malējo zāģmateriālu žāvēšanai. Konkursā divu pretendentu vidū uzvarēja Zviedrijas kompānija Valutec AB, kuras piedāvātā līgumcena ir 1,668 eiro.

Projekts tiks īstenots, izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu efektīvai energoresursu izmantošanai rūpniecībā. Iepirkuma sākotnēji plānotā līgumcena bija divi miljoni eiro.

Kurekss plāno iegādāties un uzstādīt skujkoku žāvēšanas iekārtu ar jaudu no 40 000 līdz 60 000 kubikmetru gadā, kā arī iekārtot vairākas zāģmateriālu kraušanas zonas. Uzņēmuma līdzīpašnieks Arnis Apsītis aģentūrai LETA šogad janvāra sākumā skaidroja, ka kompānija ir pieņēmusi lēmumu uzlabot zāģētavas darbību, nomainot dažas esošās iekārtas pret jaudīgākām, tādā veidā uzlabojot uzņēmuma kopējo efektivitāti.

Kurekss ir viena no lielākajām zāģētavām Latvijā. Tās darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana. 2015.gadā Kurekss apgrozījums bija 50,423 miljoni eiro un peļņa bija 3,041 miljons eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gadā. Tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. Kurekss īpašnieki vienādās daļās ir Arnis Apsītis un Jānis Apsītis.

Autors: LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA