Vakar, 23.februārī, Ministru kabineta un Krīzes vadības kopējā sēdē tika atbalstīts lēmums pastiprinātos drošības apstākļos martā darbu pilnā apmērā atsākt tirdzniecības vietām, kurām ir individuāla ieeja un kuru kopējā platība nepārsniedz 300 kvadrātmetrus. Ceturtdien tiks pieņemts gala lēmums, vai šie veikali varēs atsākt darbību.

Premjers Krišjānis Kariņš atzina, ka  kopsēdē valdījuši vairāki viedokļi par to, vai ar nākamo nedēļu atļaut strādāt atsevišķām tirdzniecības vietām, tomēr valdības vairākums vienojās par variantu, ka pirmie tiktu atvērti mazie veikali.

Tā nebūs pilnīga atvēršana, jo pašlaik stājas spēkā jauni, stingrāki drošības noteikumi, kas ietekmēs veikalu darbību. Tiks lemts par to, cik cilvēku varēs atrasties konkrētajā tirdzniecības vietā.

Tā kā šobrīd inficēšanās ar Covid – 19 Latvijā strauji nesamazinās, lielākās diskusijas ministru kabinetā valdīja par to, kad šos ierobežojumus mazajām tridzniecības vietām atvieglot. Tāpat epidemiologi brīdināja, ka Latvijā arvien straujāk izplatās jaunais, daudz lipīgākais  Liebritānijas Covid-19 paveids. No visiem pagājušās nedēļas Covid-19 atklātajiem gadījumiem 8% bija Lielbritānijas paveida vīruss, kas nedēļu iepriekš bija tikai 3%.

Novērojot citu valstu pieredzi, inficēšanās ar jauno Covid-19 paveidu ik pa divām nedēļām dubultojas.

Šādos apstākļos epidemiologi tomēr aicināja nesteigties ar dažādu ierobežojumu atcelšanu, jo šobrīd ir izstrādāts drošs modelis, kas ļautu atvieglot tirdzniecības vietas ierobežojumus.

Rītdienas valdības sēdē tiks pieņemts galīgais lēmums par darba atsākšanu mazajās tirdzniecības vietās. 

 

24.02.2021. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay