Vārvei būs savs skeitparks un ielu vingrošanas laukums

1330

Lauku atbalsts dienests apstiprinājis Ventspils novada pašvaldības iesniegto projektu par jauniešu aktīvās atpūtas laukuma izveidošanu Vārves ciematā. Iekārtojot aktīvas atpūtas laukumu, bija izvirzīti divi uzdevumi – pie daudzīvokļu dzīvojamajām mājām Vārves pagastā uzstādīt skeitparku un izveidot ielu vingrošanas laukumu, norāda Ventspils novada pašvaldības projektu vadītāja Evita Roģe. Pirmais uzdevums ir paveikts, skeitparku jau var izmantot.

Līdzekļus projekta realizēšanai piešķir Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai. Projekta budžets ir 30 304 eiro, pašvaldības finansējums – 16 804 eiro. Projektu paredzēts ieviest līdz 22.septembrim.

Projekta ieceres autori ir Vārves pagasta vietējā sabiedrība. Priekšlikums par jauna atpūtas objekta nepieciešamību izteikts arī iedzīvotāju sapulcēs. Pagastā ir daudz bērnu un jauniešu, bet, ja nav izveidota interesēm atbilstīga aktivitāšu vieta, viņi izklaidējas degradētās teritorijās, piemēram, pamestās un pussagruvušās ēkās, arī autobusu pieturās, nereti lietojot alkoholu un smēķējot. Ventavas ciemā jau ir skeitparks, un, kā liecina novērojumi, šajā ciemā samazinājies jaunās paaudzes veikto postījumu skaits, teju katrs otrais jaunietis iegādājies skeitborda dēli vai skrituļslidas. Nu arī Vārves ciema iedzīvotāji var izmantot skeitparku, bet drīz tiks izveidots vingrošanas laukums, kurā būs vingrošanas un atspiešanās stieņi, līdztekas, horizontālas kāpnes un elementi vēdera muskulatūras stiprināšanai.