Publiski būs apskatāms Ventspils Mūzikas skolas projekta makets

1532

Ventspilnieki un pilsētas viesi līdz svētdienai var iepazīties ar topošās valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas maketu. Šonedēļ tas apskatāms teātra namā Jūras vārti, bet brīvdienās – Olimpiskajā centrā Ventspils.

Jau informēts, ka darbu pie jaunās zema enerģijas patēriņa ēkas būvniecības plānots uzsākt jau mēneša beigās vai februāra sākumā. Tāpat ziņots, ka jaunās ēkas kopējā platība būs 6 883 m2 – 76% ēkas paredzēts skolas vajadzībām, bet 24% – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai.

Tā būs unikāla ar tajā pielietotajiem inovatīvajiem tehniskajiem risinājumiem, kas nodrošinās zemu enerģijas patēriņu. Tiks ievēroti ilgtspējīgas būvniecības un ēku ekspluatācijas principi, kā arī ēka būs ar minimālā apmērā radītām siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijām.

Plānotais kopējais enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību noteikts 25,76 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisijas novērtējums – 10,75 kg CO2/m2 gadā. Jāatzīmē, ka esošo valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas pagaidu ēku kopējais enerģijas patēriņš apkurei ir ap septiņām reizēm lielāks, tas ir līdz pat 170 kWh/m2 gadā.

Uz jauno zema enerģijas patēriņa ēku pārcelsies visi valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas teju 500 audzēkņi un vairāk kā 100 darbinieki.