Vasaras brīvlaikā bērni Ventspils apkaimē guvuši dažādas traumas

1331

Iestājoties augustam, vasara tuvojas izskaņai, tomēr vēl iespējams izbaudīt silto laiku un atpūtu pie dabas. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas mediķi aicina iedzīvotājus būt uzmanīgus, jo vasaras laikā Ventspils slimnīcā mazie atpūtnieki vērsušies ar dažādām sūdzībām.

Šogad dēļ siltajiem un mitrajiem laika apstākļiem pastiprināti sastopami dažādi kukaiņi un čūskas. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā šovasar vērsušies jau divi bērni ar čūsku kodumiem. Izplatīti arī dažādu kukaiņu kodumi – dunduru, bišu, lapseņu un, protams, ērču. Dodoties atpūsties pie dabas, iedzīvotāji aicināti izvēlēties atbilstošu apģērbu. Toties, lai pasargātu sevi no ērces piesūkšanās un saslimšanu ar ērču encefalītu, iespējams vakcinēties.

Siltajā laikā plašāk izplatīti ir suņu kodumi. Jūnijā un jūlijā kopā Ventspils slimnīcā 20 cilvēki saņēmuši potes pret trakumsērgu. Plašāk sastopami arī dažādi sasitumi un traumas, kas gūtas krītot no riteņa.

Slimnīcā vērsušies arī vairāki bērni, kas krituši no batuta un guvuši nopietnas traumas. Vienam no mazajiem pacientiem pēc kritiena no batuta konstatēts muguras skriemeļu lūzums, bet kādam citam konstatēts asins izplūdums celī. Ārsti aicina vecākus būt ļoti uzmanīgus, jo lēkāšana uz batuta var būt ļoti bīstama.