Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc nedēļas, trešdien, 7.novembrī, novembrī varētu nosaukt vienu konkrētu Ministru prezidenta amata kandidātu, kuram būs uzdevums izveidot nākamo valdību. Tiesa, ar nosacījumu, ja partijas savstarpējās sarunās nespēs panākt vienošanos par nākamo koalīciju. To prezidents paziņoja ceturtdien, 1.novembrī, intervijā Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā.

Vējonis pēc pirmās jaunievēlētās 13.Saeimas sēdes, kas notiks 6.novembrī, vēlreiz tiksies ar trīs potenciālajiem premjera amata kandidātiem – Jaunās konservatīvās partijas līderi Jāni Bordānu, KPV LV premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu un Attīstībai/Par! pārstāvi Arti Pabriku.

Prezidents vēlreiz akcentēja, ka nav apmierināts ar to, ka līdz šim partiju sarunas par koalīcijas veidošanu bija lēnas, jo uz pirmo Saeimas sēdi normāli būtu jābūt skaidrībai par koalīcijas aprisēm, jo būs jāvēl Saeimas priekšsēdētājs un prezidijs. Pēc viņa teiktā, pašlaik izskatās, ka partijas nav gatavas vienoties un vēlas gaidīt to brīdi, kad tieši prezidents izšķirsies, kurš būs pirmais, kam dos tiesības meklēt risinājumu Saeimas vairākuma nodrošināšanai.

Ja partijas nevienosies, pēc pirmās Saeimas sēdes “man būs jāmēģina ar viņiem runāt, lai panāktu risinājumu” par vairākumu Saeimā, vērtējot valdības darbu redzējumu un vīziju, kā nodrošināt vadības ilgtspēju, un “izdarīt izvēli par labu vienam kandidātam”. “Ja partijas līdz 6.novembrim nebūs panākušas vienošanos, būs jaintensificē darbs no manas puses, trešdien mēģinot ar trim premjera kandidātiem runāt vēlreiz, lai panāktu kādu risinājumu,” piebilda Vējonis.

“Ja partijas nevar neko piedāvāt, tad jādod konkrēts uzdevums vienam cilvēkam un varbūt jānosaka arī kāds termiņš,” teica Vējonis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA