Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 7.maijā, paziņoja oficiāli, ka nekandidēs uz pilnvaru otro termiņu.

Kā oficiālajā paziņojumā pauda Vējonis: “Esmu izvērtējis paveikto un esmu gatavs turpināt darbu Latvijas valsts un Latvijas sabiedrības labā, tomēr šobrīd esmu pieņēmis lēmumu nepiedalīties Valsts prezidenta velēšanās.”

Savā paziņojumā viņš uzteica savu veikumu prezidenta amatā, sakot: “Visus četrus savas prezidentūras gadus esmu strādājis Latvijas tautas labā un pēc labākās sirdsapziņas. Šajā laikā ir daudz padarīts, tomēr vēlos izcelt paveikto saistībā ar mūsu valsts drošības stiprināšanu. Šodien ar pārliecību varu teikt, mēs dzīvojam Latvijā, kas ir drošāka kā jebkad agrāk!” Viņš arī uzsvēra, ka ir stiprināta latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas loma valstī, uzsāktas nozīmīgas reformas dažādās Latvijas iedzīvotājiem būtiskās jomās, kā arī Latvija ir iestājusies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā.

“Tie ir tikai daži no daudziem būtiskiem darbiem, kas ir vērsti uz mūsu valsts ilgtspējas nodrošināšanu un iedzīvotāju labklājības celšanu,” tā Vējonis.

Vējonis bija opozīcijā esošās, sava bijušā politiskā spēka – Latvijas Zaļās partijas atbalstīts potenciālais kandidāts, taču ir skaidrs, ka gan viņš, gan jebkurš cits kandidāts šajās vēlēšanās zaudētu divu iemeslu dēļ: pirmkārt, pirmoreiz Valsts prezidenta vēlēšanas būs ar atklātu balsojumu, otrkārt, koalīciju veidojošās partijas ir vienojušās par vienotu kandidātu – ES Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, kurš līdz ar to pašlaik ir vienīgais pretendents.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts prezidenta kanceleja