8. un 9.maijā velo izbrauciena “Velo vieno 2021!” dalībnieki, izbraucot maršrutu, dzirdēs dziesmas, sastaps jautras un savdabīgas braucēju grupas, trauksies garām amatiermākslas kolektīvu mēģinājumu laukumiem, skatīs ērmīgus braucamos un piedalīsies dažādu izzinošu uzdevumu risināšanā.

Jau no pagājušā gada nogales lielākā daļa amatiermākslas kolektīvu klātienē tikušies nav. Prieks tamdēļ divkāršs – gan par tradicionālo velo braucienu, gan par tikšanos ar kolēģiem. Kolektīvi kopā ar saviem vadītājiem izbrauks velo maršrutus un atraktīvi darbojoties dažādās pilsētas vietās, brīvā dabā izvedīs tik ilgi gaidītos mēģinājumus. Lielajā laukumā ieskanēsies “Jūras akmentiņu” balsis, Ostas ielas promenādē promenēs un velo uzdevumus veiks kārtīga jūrnieku ģimene no labākajām aprindām, brīvdabas mēģinājumu pēc ilgākas atšķirtības izvedīs grupas “Windy Temper” muzikālie jaunieši, braukās skaistas dāmas un vēl skaistākas ziedu raganiņas. Skanēs un jautri būs arī pie Jūras vārtiem, bet Jūrmalas parkā pat improvizācijas teātra mēģinājumus varēšot redzēt.

Vēl kāds īpašs pārsteigums – velo brauciena laikā visus vārda tiešā nozīmē pārsteigs pilsētas veloceliņos sastopamie ērmriteņi. Šie ērmriteņi tikuši radīti ”Boltik Baik” festivālu ietvaros no 2012. līdz 2017.gadam. Katrs no tiem veidots kā kinētiska skulptūra, kas radīta, lai pievērstu cilvēku uzmanību un ļautu tiem aizdomāties par videi draudzīgu pārvietošanos pilsētā, par lietu otrreizēju izmantošanu un savādākām radošajām izpausmēm.

Laiks tagad tāds ērmīgs – ne laikapstākļus var izprast, ne īsti notiekošo pasaulē, tad nu īstais laiks palaist ielās ērmriteņus. Bet, kā saka Kultūras centra amatiermākslas kolektīvu dalībnieki – prieks, ka atkal varam tikties, prieks, ka atkal Ventspils mūs redz, dzird un novērtē! Lai velo vieno!

 

30.04.2021. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Ventspils Kultūras centrs