Veicinot videi draudzīgu mikromobilitātes pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, mobilitātes platforma Bolt piedāvā Ventspils iedzīvotājiem dabai draudzīgus pārvietošanās līdzekļus – elektriskos skrejriteņus.

Vadošā Eiropas mobilitātes platforma “Bolt” turpina paplašināties Latvijas teritorijā un sākot ar šodienu, aptuveni 100 elektriskie skrejriteņi būs pieejami arī Ventspils iedzīvotājiem.

Pārvietošanās, izmantojot elektriskos skrejriteņus, ir ne tikai labs veids kā uzlabot mobilitāti pilsētā un sniegt iespēju efektīvi mērot īsas distances ikvienam, bet arī pietuvināt sabiedrību “zaļākam” dzīvesveidam. Mikromobilitāte ir iespēja vides aizsargāšanai – jau šobrīd visi Bolt skrejriteņu braucieni ir oglekļa emisiju neitrāli.

Piedāvātie skrejriteņi ir izturīgi, viegli un ērti lietojami. Ar vienu akumulatora uzlādi skrejritenis var nobraukt vairāk nekā 40 km un tā maksimālais ātrums ir 25 km/h, taču lietotnē ieviests arī drošības jeb iesācēju režīms, ļaujot lietotājiem ierobežot brauciena maksimālo ātrumu līdz 15 km/h. Tāpat maksimālais ātrums tiek samazināts pilsētās, kur gājēju blīvums ir augstāks.

Cilvēki, kuriem jau ir Bolt lietotne, nospiežot skrejriteņa ikonu, var atvērt skrejriteņu nomas vietni, taču tie, kam šādas vēl nav, to var lejupielādēt Google Play vai App Store. Pirms brauciena skrejriteni var atbloķēt, ar tālruni noskenējot QR kodu, kas atrodams uz skrejriteņa. Bolt lietotne atpazīst lietotājus, kas to izmanto pirmo reizi un parāda tiem instrukcijas, kā droši braukt un novietot skrejriteņus. Skrejriteņi tiks izvietoti bieži apmeklētās vietās pilsētas centrā un pēc brauciena tie jānovieto Bolt lietotnes kartē iezīmētajā teritorijā, vēlams velosipēdu novietnes tuvumā vai citā drošā vietā uz ietves, netraucējot pārējiem satiksmes dalībniekiem vai gājējiem.

Būtiski atcerēties – skrejriteņu noma ir pieejama no 18 gadu vecuma un uz tā var braukt viens cilvēks.

Lai pārvietošanās kļūtu vēl izdevīgāka, skrejriteņa atslēgšana un brauciena uzsākšana lietotājiem līdz nedēļas beigām, svētdienu ieskaitot, būs bez maksas.

Braucēji tiek aicināti būt atbildīgiem, sargāt sevi un apkārtējos un obligāti iepazīties ar lietotnē pieejamo drošas braukšanas ceļvedi.

 

30.04.2021. / Autors: Ventspils Tūrisma informācijas centrs / Foto: Pixabay