Ventspilī 170 īpašumi neslēdz līgumus par atkritumu apsaimniekošanu

1239

Latvijā spēkā esošais tiesiskais regulējums nosaka, ka ikvienai fiziskai un juridiskai personai ir jāiesaistās pašvaldību organizētajā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. Kaut arī Ventspils pašvaldība regulāri par to atgādina ventspilniekiem un veic dažādus pasākumus, lai mudinātu iedzīvotājus ievērot noteikumus, joprojām 170 īpašumiem Ventspilī nav noslēgtu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde.

Pašvaldības iestāde regulāri konstatē sadzīves atkritumu kaudzes un novietotus atkritumu maisus dažādās publiskās vietās privātmāju dzīvojamos rajonos, visbiežāk autobusu pieturās, un ir skaidrs, ka par tiem atbildīgi ir tieši to privātmāju īpašnieki, kuri par savu īpašumu nav noslēguši līgumu par atkritumu apsaimniekošanu. Lai izskaustu šādus gadījumus, Komunālā pārvalde sadarbojas ar pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts, kas Ventspils pilsētā nodarbojas ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, apmainoties ar informāciju par nenoslēgtajiem līgumiem. Šādā veidā ir diezgan vienkārši identificēt, kurš īpašnieks ir vainīgs pie konkrētā vietā atstatajiem atkritumiem pilsētas publiskajā telpā, tomēr pierādīt to ir visai grūti, ja vien nodarījumā kāds netiek pieķerts pie rokas. Talkā nāk pilsētas pašvaldības policija, kura par neesošiem līgumiem drīkst sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu un piemērot naudas sodu līdz pat 140 eiro.

Kopš 2014.gada, kad tika sakārtota datu bāze un konstatētas kopā vairāk kā 700 adreses, par kurām nav noslēgtu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, ir panākts vērā ņemams rezultāts, un līgumi ir noslēgti vai atjaunoti par 439 īpašumiem. Tāpat konstatēti vairāki simti īpašumu, kas netiek apdzīvoti. Taču joprojām ir ap 90 adresēm, par kurām pēc uzaicinājuma noslēgt vai pārslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, līgums par atkritumu apsaimniekošanu nav reģistrēts, kā arī ir teju 80 īpašumi, par kuriem līgums nav noslēgts pat pēc pašvaldības policijas uzaicinājuma vai sastādītā protokola.

Vietas pilsētā, kur Komunālā pārvalde visbiežāk konstatējusi atstātus sadzīves atkritumus, autobusu pietura Baldones ielā pie Cīruļu ielas, pļava Medus un Krasta ielu krustojumā, kā arī autobusu pietura Kuldīgas ielā 138. Apkaimē esošajās šķērsielās virknē adrešu nav noslēgti līgumu par atkritumu apsaimniekošanu.