Ventspils vispārizglītojošo skolu 5. – 11. klašu skolēni mācību gadu noslēgs tikai attālināti, kamēr 12. klašu eksāmeni notiks klātienē, tā nolēmusi Ventspils pilsētas dome. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā strauji pieaugošo saslimstību ar Covid-19.

Pašvaldības izglītības komisijas lēmums paredz, ka par 1. – 4. klašu iespējām atgriezties klātienes mācībās tiks lemts, vadoties pēc aktuālās epidemioloģiskās situācijas. Savukārt 5. – 11. klašu skolēnu mācību gads tiks noslēgts tikai attālināti.

12. klases jau nākamajā nedēļā uzsāk kārtot eksāmenus, kas tiks organizēti klātienē, un katram skolēnam pirms ierašanās uz eksāmenu tiks veikts Covid tests.

Jaunrades nama interešu izglītības nodarbības, kā arī Mākslas skolas un sporta skolas Spars profesionālās ievirzes izglītības nodarbības varēs notikt ārā pēc iepriekš noteikta grafika.

Skolēniem tāpat kā iepriekš būs pieejamas individuālās konsultācijas gan klātienē skolā, gan attālināti.

Lai atbalstītu ģimenes attālināto mācību laikā, pašvaldība organizēs pārtikas paku izsniegšanu skolēniem. Šobrīd skolas veic aptauju par paku nepieciešamību, bet to izsniegšana plānota 25. un 26.maijā.

08.05.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com