Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa amatpersonas no trīs Ventspils iedzīvotājiem reidā konfiscējusi 1140 cigaretes jeb 57 cigarešu paciņas, pastāstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

10.janvārī policijas darbinieki veica pārbaudi vairākās vietās Ventspilī, no kurām divās konstatēja pārkāpumus. Likumsargi Ventspils tirgus paviljonā pie kādas pārdevējas konstatēja 40 dažādu marku cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Policijā par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība.

Tāpat konstatēts, ka minētā sieviete nodarbojās ar lauksaimniecības produkcijas tirdzniecību neatļautā vietā bez kases aparāta, kvīšu grāmatiņas un izmantojot neverificētus elektroniskos svarus. Šī informācija ir nodota Valsts ieņēmumu dienestam.

Turpat tirgū pie citas darbinieces tika izņemtas 14 dažādu marku cigarešu paciņas bez LR akcīzes nodokļa markām. Minētā sieviete iepriekš jau bija nonākusi policijas redzeslokā par līdzīgiem pārkāpumiem. Sievietei ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Tajā pašā dienā Ventspilī, Pētera ielā, pie kādas ēkas policisti konstatēja, ka 1961.gadā dzimis vīrietis pie sevis glabāja trīs cigarešu paciņas, kurām nebija akcīzes nodokļa markas. Arī šim vrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Parasti policija informāciju par personām, kuras tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti policija saņem informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām no iedzīvotājiem, par ko policija izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem. To iespējams izdarīt, zvanot pa tālruni 110 vai uz VP uzticības tālruni 67075444.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policija