Ventspils 3×3 basketbola laukumos aizvadīts otrās sezonas pirmais Starptautiskās 3×3 basketbola līgas “Top Gun” posms, kurā piedalījās 12 komandas no visas Latvijas. 

Par turnīra uzvarētājiem kļuva “3×3 Jelgava” ar Ventspils Olimpiskās vienības spēlētāju Robertu Pāži sastāvā, kas finālā ar 18:12 uzvarēja Ventspils “Kudzhy/Anzāģe”, kurā spēlēja ventspilnieki Agris Stankevcis, Dāvis Kundrats un Dāvis Piuss, kā arī Roberts Rozenbergs.

Trešo vietu izcīnīja “Mārupe/Bauerfeind”, bet ceturto pozīciju – labākais no U18 kvartetiem – “BS Rīga”.

“Open” grupā par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Mārtiņš Šteinbergs, bet labākais U18 spēlētāju bija Daniils Smirnovs. 2020.gadā Ventspils pilsētas pašvaldība nolēma uzstādīt divus pārvietojamos 3×3 basketbola laukumu segumus un grozus. Laukumi un grozi ir starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) sertificēti un uz šādiem laukumiem notiks 2021.gada Tokijas Olimpiskās spēles 3×3 basketbolā. Projekta ietvaros papildus tika veikta atkritumu urnu, soliņu un veloturētāju uzstādīšana un teritorijas labiekārtošana. Laukumi vasaras sezonā ir pieejami ikvienam pilsētas iedzīvotājam.

Sacensības organizē Latvijas Basketbola Savienība ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

 

19.07.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde