Ventspils pilsētā reģistrētā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, aizvadītajā nedēļā ir nedaudz pieaudzis par 0,1% un bija 5,9% apmērā, liecina pašvaldības Ekonomikas nodaļas publiskotie Nodarbinātības valsts aģentūras dati. Tas ir nedaudz augstāks nekā vidējais rādītājs kā Kurzemē kopumā, tā Latvijas mērogā.

Ventspils pilsētā darba meklētāju rindas nedēļas laikā pieaugušas par 19 personām, kopējam bezdarbnieku skaitam atkal tuvojoties 1,2 tūkstošiem – bez darba oficiāli bija 1180 pilsētas iedzīvotāji. Kopumā tas tomēr ir samērā augsts rādītājs, kāds pilsētā nav bijis kopš 2016. gada, liecina pašvaldības pieejamie dati. Tieši pirms gada darba meklētāju skaits pilsētā bija par teju 200 cilvēku mazāks.

Ja vēl salīdzinoši nesen Ventspils pilsētā attiecībā uz reģionu kopumā un valsts mērogā bezdarba līmenis bija zemāks par vidējo, tad šobrīd aina pakāpeniski mainījusies. Pašlaik Ventspils pilsētas rādītājs ir par 0,1% augstāks nekā Kurzemes reģionā un Latvijas mērogā, kur šie rādītāji ir līdzīgi – proti, 5,9%.

Republikas mēroga deviņu pilsētu vidū Ventspilī ir ceturtais augstākais bezdarba rādītājs. Tikai par 0,1% atpaliek Liepāja, kurā nedēļas laikā rādītājs sarucis vēl par 0,1%. Daudz augstāks rādītājs ir Daugavpilij (9,2%) un Rēzeknei (10,3%). Zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā (3,8%), seko Rīga (4,5%), Jelgava (4,7%), Jēkabpils (5,6%) un Jūrmala (5,7%).

Šīs nedēļas sākumā NVA Ventspils filiālē bija reģistrētas 213 brīvas vakances 65 profesijās.

25.06.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com