Ventspils pilsēta jau vairākus gadus īpaši izceļas ar to, ka tā dažādu svētku uguņošanām tērē neadekvāti milzu summas, ievērojami pārspējot citu pilsētu tēriņus salūtam. Arī nesenā gadu mija nebija izņēmums. Šoreiz gadu mijas svētku uguņošanai Ventspils pilsētas dome ir iztērējusi 22 919 eiro, liecina pašvaldības informācija.

Ventspilnieku nodokļu maksātāju naudas “dedzināšanai” gaisā atvēl iespaidīgas summas. Smagos noziegumos apsūdzētais un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanā ierobežotais Aivars Lembergs ne reizi vien ir uzsvēris, ka Ventspilī ir jābūt viskrāšņākai un apjoma ziņā lielākajai uguņošanai starp visām Latvijas pilsētām, lai tas maksātu ko maksādams. Viņš pat atļāvies salīdzināt Rīgā rīkotās uguņošanas ar Ventspili, nosaucot galvaspilsētas salūtu par zaporožecu, bet Ventspili – par mersedesu.

Vēl pirms gada Ventspils dome par gadu mijas uguņošanu bija gatava maksāt 27 733 eiro. Tiesa, salūts nenotika brāzmainā vēja dēļ. Līdz šim vairāku gadu garumā visas uguņošanas Ventspils pilsētā rīkoja vienīgi SIA International Fireworks Design, kas parasti bija vienīgais pretendents iepirkumos. Ik gadu pilsētā notiek vairākas uguņošanas, līdz ar to ik gadu šim nolūkam iztērējot milzu summas.

Kamēr citas pilsētas, piemēram, Valmiera, Silgulda un Jēkabpils, apsver iespēju jau šogad no jebkādas uguņošanas atteikties pilnībā, Ventspils un Liepāja šādas ieceres neapsver, jo uzskata, ka šādas uguņošanas ir neatņemama svētku sastāvdaļa.

Kā ziņo aģentūra LETA, dārgāko salūtu rangā aiz Ventspils seko Rīga, kurai šī gadu mijas uguņošana izmaksāja par 5,3 tūkstošiem eiro lētāk. Trešais dārgākais salūts bijis Liepājā un izmaksāja 12 tūkstošus eiro. Valmierā – 8 tūkstoši, Jūrmalā – 5993 eiro, Jelgavā – 4235 eiro, bet vislētāk – Jēkabpilī (3599 eiro) un Rēzeknē (3000 eiro).

06.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com