Ventspilī atklāta konfekšu fabrika; trešā daļa saražotā pārdos Latvijas veikalos

1440
Autors: Ventspils pilsētas dome
Autors: Ventspils pilsētas dome

Ventspilī trešdien svinīgi atklāja konditorejas fabriku Pobeda Confectionery, tādējādi kļūstot par pirmo Krievijas kompāniju savā segmentā, kas uzsākusi konfekšu ražošanu ārvalstīs. Plānots, ka jaunajā fabrikā pirmajā gadā tiks saražotas 10 tūkstoši tonnas šokolādes, no kurām trešā daļa tiks pārdota Latvijas veikalos, svinīgajā pasākumā paziņoja uzņēmuma vadītāji.

«Ražošana Eiropā ir nopietns mūsu biznesa stratēģisks solis un pavērsiena punkts kompānijas vēsturē. Mēs ieejam absolūti jaunā sadarbības līmenī ar mūsu partneriem. Fabrika Ventspilī ir jaunas eksporta iespējas. Mēs plānojam palielināt piegāžu apjomu uz Eiropas valstīm, ASV, Meksiku, Peru, Kanādu, Austrāliju, Ķīnu, un konditorejas tirgum grūtos laikos Latvijas rūpnīca mums paver jaunus ceļus biznesa attīstībai,» uzsvēra kompānijas Pobeda prezidents Vitālijs Muravjovs.

Minētais uzņēmums Latvijā ir reģistrēts jau 2014.gada 1.aprīlī. Nesen tika pabeigta jaunā ražošanas komplekta izbūve un nodošana ekspluatācijā. Plānots, ka fabrikā Ventspilī un pārdošanas nodaļā Rīgā tiks nodarbināti sākotnēji 75 darbinieki.

Projekta īstenošanai tika atvēlēti vairāk nekā 10 miljoni eiro, no kuriem 2,5 miljoni ieguldīti no ES struktūrfondiem.

«Mēs jau tagad lepojamies ar Pobeda Ventspilī. No brīvostas iznomātajā ēkā mēs uzbūvējām fabriku un aprīkojām to ar vismūsdienīgākajām iekārtām, kas dienā spēj saražot 30 tonnas šokolādes. Jaunākās tehnoloģijas gādās par ražošanas kvalitāti un drošību. Pirmajā darbības posmā plānojam gadā saražot ap 10 tūkstošiem tonnu šokolādes, no kurām 30% tiks realizēti Latvijas tirgū, bet pārējie eksportēti,» izteicās fabrikas Pobeda ģenerāldirektore Olga Muravjova.

Konditorejas fabrika Pobeda ir ātri augoša un finansiāli stabila kompānija ar 100% pašu kapitālu. Šodien tā ir viena no lielākajām konditorijas fabrikām Krievijā, un izpelnījusies atzinību par lielisku produkcijas garšu un kvalitāti. Visu fabriku kopējā platība ir 43 tūkstoši kvadrātmetru un tās aprīkotas ar 28 mūsdienīgām ražošanas līnijām. Ražošanas jauda Krievijā esošajās fabrikās – 220 tonnas diennaktī.