Ventspils pludmale arī šogad pretendē uz Zilā karoga saņemšanu

2717
Autors: Ventspils pilsētas dome
Autors: Ventspils pilsētas dome

Šogad Zilā karoga sertifikāta saņemšanai no Latvijas ir izvirzītas 17 peldvietas un divas jahtu ostas. Jau 18.reizi uz Zilā karoga sertifikātu pretendē arī Ventspils pludmale.

Nacionālā žūrija lēmusi starptautiskajai izvērtēšanai virzīt Ventspils pludmali, Engures Abragciema pludmali, Daugavpils Centrālo pludmali, Daugavpils peldvietu Stropu vilnis, Bulduru, Dzintaru, Majoru, Dubultu un Jaunķemeru pludmales Jūrmalā, Kuldīgas Mārtiņsalas peldvietu, Beberliņu peldvietu, Dienvidrietumu pludmali un pludmali pie stadiona Liepājā, Rīgas Vakarbuļļu pludmali un Ventspils pilsētas pludmali. Tāpat arī starptautiskajai izvērtēšanai, gan ar atsevišķiem iebildumiem un uzdevumiem līdz peldsezonas sākumam, izvirzītas arī Saulkrastu Centra pludmale, Limbažu Lielezera peldvieta un Jēkabpils Radžu peldvieta. Zilā karoga sertifikātu šogad varētu saņemt arī Liepājas jahtu centrs un Pāvilostas jahtu osta Marina.

Nacionālās peldvietaskvalitātes statusu šogad iegūs Jūrmalas Kauguru peldvieta un Vecāķu pludmale Rīgā.

Pērn Zilais karogs tika uzvilkts 16 peldvietās un trīs jahtu ostās.

1999.gadā Ventspils pludmale bija pirmā Baltijā, kas ieguva Zilo karogu. 2015.gadā Ventspils prestižais Zilais karogs pludmalei piešķirts jau 17.reizi pēc kārtas. Tas ir augsts starptautiskais novērtējums tīrai videi, labai ūdens kvalitātei, drošībai krastā un uz ūdens, kā arī labiekārtojuma augstam līmenim un atbilstībai starptautiskās vides organizācijas Vides izglītības fonds noteiktajām stingrajām prasībām šajās jomās. Pludmale atbilst visaugstākajiem standartiem.

Sakoptā pludmale ik gadu priecē tūkstošiem ventspilnieku un viesu. Pēc iedzīvotāju ierosinājuma, pludmalē uzstādīti sauļošanās soliņi, šūpuļsoliņi ar jumtiņiem, izbūvēti jauni laipu posmi, pārģērbšanās kabīnes, informācijas stendi un glābšanas riņķu stendi. Tāpat izvietoti vingrošanas kompleksi, basketbola grozi, atraktīvas rotaļu iekārtas un dažādas šūpoles, tādējādi padarot atpūtu pludmalē interesantāku ģimenēm ar bērniem. Ierīkots arī papildu apgaismojums 600 m garumā.