Ventspilī atvērta telts Covid-19 testiem; ierašanās – tikai pēc pieraksta!

0
462

Kopš pirmdienas, 23.marta, arī Ventspils pilsēta pievienojusies pārējām republikas nozīmes pilsētām, kurā ir uzslieta īpaša telts koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izmeklējumu testu veikšanai, informēja Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Telts atrodas slimnīcas teritorijā līdzās infektoloģijas nodaļai. To uzslēja Centrālā laboratorija, kas arī veic testus.

Piebraukšana iespējama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un noteiktā laikā, ierašanās tikai ar savu auto!

 

Lai pieteiktos valsts apmaksātā testa Covid-19 veikšanai, jāzvana uz tālruņa numuru 8303. Tālruņa darba laiks ir katru dienu no plkst. 9 līdz 18. Uz šo tālruni jāzvana tiem cilvēkiem, kuri ir atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.

Savukārt personām, kuras neatbilst iepriekš minētajiem SPKC noteiktajiem kritērijiem, bet tomēr vēlas pārbaudīties, iespējams pieteikties analīžu veikšanai par maksu, zvanot uz tālruņa nr.20030006 vai 20033722.

Pie pacientiem, kuriem nebūs iespējams ierasties ar savu automašīnu analīžu nodošanas punktā, ieradīsies Centrālās laboratorijas speciālisti, kas analīzes paņems dzīvesvietā. Uz to gan var nākties gaidīt 2-3 dienas, skaidroja slimnīcā.

24.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca