Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā saglabājies nemainīgs un ir 4,9%, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem. 

Nedēļas laikā bezdarbnieku rinda ir nedaudz samazinājusies un šonedēļ bezdarbnieku skaits ir ir astoņiem cilvēkiem mazāks nekā pirms nedēļas, līdz ar to Ventspils pilsētā bez darba oficiāli ir reģistrēti atkal nedaudz mazāk par tūkstoti ventspilnieki – 998 personas.

Vidējais bezdarba līmenis Ventspilī ir pieaudzis jau līdz vidējam rādītājam uz valsti kopumā – attiecīgi 4,9% pret 5,0%. Kurzemes reģionā vidējais bezdarba rādītājs ir nedaudz augstāks – 5,7%, kas skaidrojams ar augstāku bezdarbu atsevišķos novados.

Republikas mēroga pilsētu vidū Ventspilij turpina tuvoties Jēkabpils – abas pilsētas šķir tikai 0,4%, attiecīgi 4,9% un 5,3%. Tuvu seko arī Liepāja, kurā bezdarba līmenis šonedēļ ir 5,6%. Daugavpils un Rēzekne ir tālāk – attiecīgi 7,0% un 8,8%.

Priekšā esošām pilsētām Ventspils zaudē ievērojami. Zemākie rādītāji ir Valmierā un Rīgā – attiecīgi 3,2% un 3,3%. Seko Jūrmala ar 3,8% un Jelgava ar 3,9%.

NVA Ventspils filiālē šonedēļ ir pieejama 198 brīvas vakances, taču ir daudz darba devēju, kuri darbiniekus meklē bez NVA starpniecības. Visvairāk – 35 brīvas darbavietas – ir ceha strādniekiem. Joprojām tiek meklēti 23 kravas automobiļu vadītāji, 20 zivju apstrādātāji, 18 ēku celtnieki, pa 15 laukstrādniekiem, būvniekiem un noliktavas strādniekiem, 14 ceļa būves palīgstrādnieki un 11 santehniķi.

04.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com