Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā saglabājies 4,8% robežās, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem. 

Nedēļas laikā bezdarbnieku rinda ir atkal nedaudz pieaugušas un šonedēļ bezdarbnieku skaits ir par 13 cilvēkiem lielāks nekā pirms nedēļas, līdz ar to Ventspils pilsētā bez darba oficiāli ir reģistrēti atkal nedaudz mazāk par tūkstoti ventspilnieki – 989 personas.

Kurzemes reģionā vidējais bezdarba rādītājs ir nedaudz augstāks – 5,6%, kas skaidrojams ar augstāku bezdarbu atsevišķos novados, bet visā Latvijā – 5,0%, ir jau jūtamas koronavīrusa izplatības dēļ izsludinātā ārkārtas stāvokļa sekas.

Republikas mēroga pilsētu vidū priekšā esošām pilsētām Ventspils zaudē ievērojami. Zemākie rādītāji ir Valmierā un Rīgā – attiecīgi 3,3% un 3,4%. Seko Jelgava ar 3,9% un Jūrmala ar 4,1%. Šajās pašvaldībās bezdarbs nedēļas laikā pieaudzis par 0,1-0,2%, kas īpaši skar Pierīgas reģionus ārkārtas stāvokļa radītās dīkstāves dēļ un kolektīvās atlaišanas rezultātā. Ventspilī arī sācies bezdarba kāpums, taču pagaidām to īsti vēl nevar saistīts ar ārkārtas stāvokli. Aiz Ventspils seko Jēkabpils un Liepāja ar 5,6%.

NVA Ventspils filiālē šonedēļ ir pieejamas 215 brīvas vakances, taču ir daudz darba devēju, kuri darbiniekus meklē bez NVA starpniecības. Visvairāk – 40 brīvas darbavietas – ir ceha strādniekiem. Joprojām tiek meklēti 22 kravas automobiļu vadītāji, 20 flīzētāji, 20 ēku celtnieki, pa 15 laukstrādniekiem, būvniekiem un noliktavas strādniekiem, tipat 15 arī ceļa būves palīgstrādnieki un 10 santehniķi.

24.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com