Ventspilī ceturtdien diskutēs par lībiešu kultūrtelpu

660

Ceturtdien, 7.martā, Ventspils muzejā notiks nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautā Lībiešu kultūrtelpa pieteikuma prezentācija un diskusija par turpmākajiem plāniem, informēja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Organizācijas Lauku ceļotājs prezidente Asnāte Ziemele runās par mazo etnisko kultūrtelpu attīstību un popularizēšanu kā tūrisma galamērķi, savukārt Lībiešu institūta vadītājs Valts Ernštreits prezentēs Lībiešu kultūrtelpas pieteikumu un aicinās diskutēt par turpmāk darāmo. Tikšanos organizē Ventspils novada pašvaldība sadarbībā ar Lībiešu institūtu un Latvijas Lauku tūrisma asociāciju Lauku ceļotājs.

Kā skaidroja Zvaigzne, Ventspils novada pašvaldība ir iesaistījusies Igaunijas-Latvijas pārrobežu projektā Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis – UNESCO tūrisms. Tā mērķis ir saglabāt, aizsargāt nozīmīgo suitu, līvu, kihnu un setu kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos tūrisma pakalpojumus, popularizēt attiecīgos reģionus kā tūrisma galamērķus un panākt lībiešu iekļaušanu UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

Realizējot projektu, attīstīs jaunus tūrisma produktus, akcentējot katra reģiona kultūrvēsturiskās īpatnības, īstenos daudzveidīgas apmācību programmas vietējiem tūrisma uzņēmējiem, realizēs mārketinga aktivitātes reģionu popularizēšanai – tiks izstrādāts plašs elektroniskās un drukātās informācijas klāsts: bukleti, kartes, mājaslapas, foto un video albumi, organizēti mediju braucieni un izstādes, izdoti CD diski, attīstīs kulinārā mantojuma izmantošanu tūrisma mērķiem – apkopos receptes, izdos kulinārijas grāmatas, organizēs mācību kursus.

Ventspils novada pašvaldības izmaksas šajā projektā ir 104 828 eiro, no tām 85% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda, 10% – Ventspils novada pašvaldības, 5% – valsts budžeta līdzfinansējums.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Livones.net