Ventspilī divas dienas notiks pasažieru pārvadātāju spartakiāde

1565
Autors: Ventspils reiss
Autors: Ventspils reiss

Laikā no 19. līdz 21.augustam Ventspils Piejūras kempingā notiks Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) un pašvaldības SIA Ventspils reiss organizētā 20.veselības spartakiāde. 29 komandas ar vairāk nekā 1000 dalībniekiem no dažādiem Latvijas pasažieru pārvadātāju un viņu sadarbības partneru uzņēmumiem cīnīsies par ceļojošo kausu, kas pašlaik, jau otro gadu pēc kārtas, atrodas Ventspils reiss īpašumā

Spartakiāde tiek organizēta jau 20 gadus un tās mērķis ir veicināt aktīvu atpūtu, pieredzes apmaiņu un ciešāku savstarpējo kontaktu veidošanu, kā arī noskaidrot sportiskākos LPPA biedrus un komandas. Dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja startēt gan komandu, gan individuālajos sporta veidos.

Tradicionāli viena no svarīgākajām disciplīnām, kam tiek pievērsta īpaša uzmanība, ir autobusu vadītāju profesionālā divcīņa, kurā jāparāda gan prasmes praktiskajā autobusu vadīšanā, gan teorētiskās zināšanas, kārtojot D kategorijai atbilstošo CSDD testu. No pārējiem komandu sporta veidiem populārākie ir priekšnieku sacensības un stafete, kas sacensību programmā bijušas visus 20 gadus, kā arī nakts zolīte un autobusa vilkšana. Otro gadu tiks piedāvāts tāds sporta veids kā autobusa celšana, bet pirmo reizi dalībnieki sacentīsies dvieļbolā.

Pašvaldības SIA Ventspils reiss, kas tiesības organizēt LPPA veselības spartakiādi 11 gadu laikā izcīnījis jau ceturto reizi, dalībniekiem piedāvā arī tādas izklaides un sporta iespējas, kas iespējams tikai Ventspilī. No 2013.gada lielu popularitāti iemantojusi individuālā daudzcīņa ar 16 dažāda veida aktivitātēm gan fiziskā jomā, gan prātam, kas dod iespēju katram dalībniekam papildināt komandas punktu skaitu. Otrs piedāvājums ir individuālais skrējiens Noskrien bānīti. Aptuveni 2,3 km garajā trasē notiek reāla spēkošanās ar bānīti, kas kursē no Kalna stacijas virzienā uz Enkuru parku. Šie sacensību veidi iekļauti spartakiādes programmā arī šogad.

Tradicionāli piedalīties sacensībās tiek aicināti arī sadarbības partneri. Šogad uzaicinājumu piedalīties apstiprinājusi Satiksmes ministrija un Valsts SIA Autotransporta direkcija. Savas komandas sacensībām pieteikuši arī vairāki spartakiādes atbalstītāji.