Otrdien Ventspilī notika ceļu satiksmes negadījums, kuru izraisīja autovadītājs alkohola reibumā. Lai šo faktu noklusētu, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem tika piedāvāts kukulis. Autovadītājs aizturēts, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde.

Incidents notika 30.maija rītā ap plkst.6.20 Ventspilī, Siguldas ielā. 1970.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Volkswagen, uzbrauca ceļa norobežojošai barjerai, to sabojājot. Negadījumā cietušo nav, taču vīrietis transportlīdzekli vadīja alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrietis atteicās no alkohola pārbaudes un vēlējās, lai arī Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki uz faktu, ka viņš ir alkohola reibumā, “piever acis”, tāpēc piedāvāja likumsargiem kukuli – 400 eiro. Likumsargi vīrieti veda uz medicīnas iestādi, lai noteiktu alkohola koncentrāciju asinīs, taču arī tad viņš nav rimies un piedāvājis naudu. Nonākot medicīnas iestādē, autovadītājs tomēr piekrita nodot analīzes.

Par ceļu satiksmes negadījumu ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrēšanas protokols, taču par kukuļdošanas faktu – uzsākts kriminālprocess. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policija