Ventspilī elastīgā iepakojuma materiālu ražotājam būvēs ražošanas ēku

1326
Autors: VATP
Autors: VATP

Ventspils brīvostas pārvalde parakstījusi vienošanos ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaisti jaunas ražošanas ēkas būvniecībai Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Jaunajā ražošanas ēkā, kas VATP būs jau sestā, no 2018.gada strādās elastīgā iepakojuma materiālu ražotājs AS Immer Digital.

Immer Digital ražošanas ēka plānota sešu tūkstošu kvadrātmetru platībā. Tā atradīsies tieši līdzās Ventspils Tehnoloģiju centram, kur jau pašlaik Immer Digital nomā lielāko daļu telpu. Uzņēmumam ir ilgtermiņa plāni attīstībai Ventspilī, tāpēc jau šobrīd noslēgts līgums par jaunbūvējamās ražošanas ēkas nomu.

Jaunajā ēkā plānots izveidot ap 80 jaunu darbavietu.

“Piemērotas ražošanas telpas ir viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem, lai investoru piesaistītu, jo ražotājam bieži vien nav ne laika, ne intereses nodarboties ar nekustamā īpašuma biznesu, īpaši, ja runa ir par ārvalstu investoru,” sacīja Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs. “Tieši tas, ka Ventspilī esam ātri reaģējuši un piedāvājuši uzņēmējiem gatavas ražošanas telpas, bieži bijis izšķirošais faktors, lai uzņēmums izvēlētos Ventspili. Rezultātā eksporta un rūpnieciskās izlaides rādītāji Ventspilī pieauguši vairākus desmitus reižu, bet pats svarīgākais – ap 1000 cilvēku ir varējuši atrast darbu Ventspils jaunajos ražošanas uzņēmumos, nevis doties uz ārzemēm.”

Pašlaik notiek ražošanas ēkas projektēšanas darbi. Konkursu par ēkas būvniecību plānots izsludināt nākamā gada pavasarī, savukārt būvniecību pabeigt – 2018.gadā.

Projekta īstenošanas attiecināmās izmaksas ir 4,1 miljons eiro, no kā 1,2 miljoni eiro ir ES līdzfinansējums.